מרדף מלווה בירי על שוטרים בצומת המוביל

ללוחמי ושוטרי ירוק בחורש של המפקדה המשמתית של משטרת ישראל אשר פועלת באיזור נצרת היה לילה עמוס, מסיבת יום הולדת, אקדחים ומרדף אחר חשודים שיורים עליהם ב M16 - ליל מוצאי כיפור של לוחמי ירוק בחורש.

30.09.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מרדף מלווה בירי על שוטרים בצומת המוביל

 

הוא התחיל במאבק בקורונה, בפיזור מסיבת יום הולדת רבת משתתפים, המשיך בתפיסת שני אקדחים והסתיים במרדף אחר חשודים בירי לכיוון צומת המוביל כאשר החשודים יורים ב M16 אל עבר השוטרים, שמשבים אש תוך חילוץ אזרחית שנקלעה עם רכבה לחילופי הירי.

לוחמי ירוק בחורש פועלים תחת מפקדה משמתית שהוקמה על ידי משטרת ישראל במחוז צפון על מנת להילחם בפשיעה במגזר הערבי בעיר נצרת וסביבתה, המפקדה מורכבת מלוחמי מג"ב ושוטרים הפועלים במתכונת דומה לכוחות היס"מ.

מאז פרוץ הקורונה כוחות המפקדה עוסקים במקביל לפעילות הלחימה בפשיעה גם במשימות פיזור התקהליות באיזורים עם פוטנציאל חיכוך גבוה.

במוצאי היום כיפור בסביבות 10 בלילה, נשמעה מוזיקה רועשת וקולות ירי מאחת השכונות בעיר נצרת, כח של 10 לוחמים מלווה בשוטרי סיור  מתחנת נצרת, החל בחיפוש אחר הזירה, שהתקרבו למקור המוזיקה, הבחינו במגרש חניה מלא ברכבים, חלקם רכבי יוקרה, ובסמוך לו גן ארועים מואר בו נצפו עשרות חוגגים. 

הכח תיעד את הארוע ואז פרץ פנימה והפתיע את החוגגים, אחד החוגגים נצפה מנסה להשליך אקדח שהיה ברשותו, השוטרים קפצו עליו ועצרו אותו במקום, בסמוך נמצא אקדח נוסף. 

בעוד הלוחמים ושוטרי הסיור מנהלים את הארוע שהסתבר כמסיבת יום הולדת, התקבלה קריאה בקשר על ירי אל עבר בית בכפר ריינה הסמוך לנצרת, לוחמי המפקדה ושוטרי הסיור הוזנקו מייד למקום וזיהו רכב נמלט, המרדף המשיך לכביש 79 לכיוון צומת המוביל, סמוך לישוב שמשית רכב החשודים בירי ביצע תאונה ו-3 חשודים פרקו ממנו, משהבחינו בשוטרים הסוגרים עליהם, פתחו באש אוטומטית אל עבר השוטרים שהשיבו בירי תוך שמפקד הכח מחלץ אזרחית שרכבה נמצא בין רכב השוטרים לחשודים, מפקד הכח  סחב את האזרחית על הכתף הרחיקה מחוץ לטווח הירי והיא לא נפגעה.

החשודים החלו נמלטים לחורשה סמוכה תוך שהם ממשיכים בירי אל עבר השוטרים  שרודפים אחריהם ומשיבים ירי, השוטרים ולוחמי המפקדה המשמתית המשיכו לסרוק את החורשה בנשקים שלופים, עד אשר תפסו את אחד החשודים ואת הנשק מסוג M16 ארוך.

החקירה לאיתור שני החשודים הנוספים שזהותם ידועה - נמשכת.

 

מצ"ב סרטון של מפקד תחנת נצרת ניצב משנה אלי סילוק.

 

 

תגובות

מומלצים