נחשפה מעבדה לייצור מטעני חבלה בצפון

היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433 פתחה בחקירה גלויה לאחר חקירה סמויה וממושכת, בחשד לייצור והכנה של מטעני חבלה וסחר באמצעי לחימה. במהלך הפעילות נתפסה מעבדת חבלה בדירה בצפון וכן נתפס ציוד רב המשמש להכנת מטענים.

12.06.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נחשפה מעבדה לייצור מטעני חבלה בצפון

 

במסגרת הלחימה הסדורה של משטרת ישראל נגד תופעות פשיעה חמורה ועבירות הפוגעות באזרחים הנורמטיביים, סוכלה סדרת אירועים של הפעלת מטעני חבלה במרחבים ציבוריים ברחבי הארץ שנועדו לפגוע בנפש.

משטרת ישראל עצרה הבוקר שישה חשודים לחקירה באזהרה, בחשד לביצוע עבירות של ייצור, הכנה וסחר בנשק, קשירת קשר לעשות פשע, סחר בסם מסוכן וכן החזקת נכס חשוד כגנוב.

בעקבות מעצר החשודים ותפיסת המטענים, סוכלה סדרת אירועים של הפעלת מטעני חבלה במרחבים ציבוריים ברחבי הארץ שנועדו לפגוע בנפש.

על פי החשד, המעורבים, כל אחד על פי חלקו, עסקו לכאורה ברכישה וגניבה של ציוד ורכיבים המיועדים להכנה וייצור של מטעני חבלה וסחר בנשק שנועדו לפגוע באחרים בעקבות סכסוכים בנושאים שונים. כעת נבדק האם מטענים שייוצרו על ידי מי מהמעורבים הופעלו בשנה האחרונה באירועים פליליים שונים וגרמו לפגיעות בנפש ולנזקים לרכוש.

עם מעצרם של החשודים בוצעו חיפושים בבתיהם במהלכם נתפסו לבנת חבלה, מערכות הפעלה, מאיצים, נפצים, מחסניות וכדורים לרובה M-16, רימון הלם, רימון רסס, פתיל רועם וכן רכיבים נוספים המשמשים להכנת מטענים.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים