נלחמים בזיהום הנחלים במפרץ חיפה

פקחים של איגוד ערים להגנת הסביבה מפרץ חיפה תפסו לאחרונה בעל עסק לפירוק כלי רכב שהשליך פסולות של גרוטאות רכב ושמנים לתעלת לנחל הקישון ויובליו, זאת לא הפעם הראשונה שנקנסים באזור עסקים המזהמים את נחל הקישון ואת נחל סעדיה.

12.08.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נלחמים בזיהום הנחלים במפרץ חיפה

 

פקחי האיגוד איהב עבאס, רועי קרליץ ואורי צמח מבצעים באזור מארבים וסיורים יזומים על מנת לאתר את משליכי הפסולת. על העסק נקנס ב-6000 ₪ והוא חויב לטפל בזיהום שייצר ולשאוב את השמנים מהנחל על חשבונו.

עו"ד אלה קפלן לוינגר היועצת המשפטית של האיגוד: " שיתוף הפעולה בין רשות נחל הקישון שסייע לנו לבדוק את איכות המים ואת תיקון הנזק, פקחי עיריית נשר וכמובן אנשי האיגוד סייעה לנו לעצור פעם נוספת בעל עסק שניסה לעשות בטבע כבשלו. אנו רואים בחומרה תופעות כאלו ואנו נמשיך ונלחם לעצירת התנהלות פיראטית זו. פרויקט שימור נחל הקישון ויובליו (וביניהם נחל סעדיה) הוא אחד מיעדי היחידה לאכיפה סביבתית השנה".

עו"ד אלה קפלן לוינגר:"אנו לא מסתפקים במארבים בשטח, ועושים בדיקות במפעלים עצמם על מנת לבחון את הטיפול שלהם בפסולת. בכוונתנו לנקוט ביד קשה ונפעל בכל הכלים למנוע את זיהום הנחלים. זאת לא התפיסה הראשונה בנחל זה אבל אנו מקווים שבעלי עסקים ילמדו את הלקח ויפעלו בהתאם לתקנות ולחוקים על מנת למנוע פגיעה מיותרת באוצרות הטבע".

 

תגובות

מומלצים