נלחמים בעבירות המשפיעות על איכות החיים במגזר הערבי

משטרת ישראל איתרה עסק בלתי חוקי בו הוחזקו בצורה פיראטית בלוני גז מסכני חיים ומבלי שלבית העסק היה רישיון. בעל העסק נחקר במשטרה, הוגשו נגדו כתב אישום ובקשה לסגירת העסק עד לתום ההליכים.

18.09.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נלחמים בעבירות המשפיעות על איכות החיים במגזר הערבי

צילום דוברות המשטרה

 

משטרת ישראל איתרה עסק בלתי חוקי בכפר קאסם בו הוחזקו בצורה פיראטית בלוני גז מסכני חיים ומבלי שלבית העסק היה רישיון. בעל העסק נחקר במשטרה, הוגשו נגדו כתב אישום ובקשה לסגירת העסק עד לתום ההליכים. השבוע נגזר דינו בבית משפט השלום בכפר סבא ובית העסק נסגר לצמיתות

במסגרת פעילות מבצעית משותפת של משטרת ישראל ביחד עם משרד האנרגיה, נתפסו בלוני גז מסכני חיים בתוך שכונת מגורים בכפר קאסם

בפעילות מבצעית ממוקדת של משטרת ישראל, שוטרים הגיעו ביום 9.9.19 לבית בכפר קאסם ומצאו כי בשטח הבית אוחסנו 37 בלוני גז במשקל כולל של 444 ק"ג, 8 בלוני גז במשקל כולל של 384 ק"ג ו-3 בלוני גז במשקל כולל של 15 ק"ג.

סה"כ החזיק החשוד במקום בלוני גז במשקל כולל של 843 ק"ג! עוד התברר, כי הבעלים החזיק במקום מתקן למילוי גז והחזיק וניהל את העסק ללא רישיון עסק וללא היתר כנדרש בחוק. עוד גילו חוקרי המשטרה, כי בלוני הגז אוחסנו בתוך שכונת מגורים, ללא כל אמצעי הגנה וגרמו לסכנה ממשית לאזרחי המקום!

עם סיום הפעילות המשטרתית, עוכב לחקירה בתחנת המשטרה בעל המקום, בן 49 ובהמשך מחלקת התביעות של רישוי עסקים במשטרה הגישה נגד החשוד כתב אישום בגין עבירה של עיסוק בעסק ללא רישיון יחד עם בקשת לסגירת בית העסק עד לתום ההליכים המשפטיים נגד החשוד

בבקשת המעצר נגד החשוד עד לתום ההליכים המשפטיים צויין כי העסק פעל בניגוד לצו הגז (בטיחות ורישוי) וכי בלוני הגז אוחסנו בערבוביה, מקצתם בתוך מקרר ישן, חלקם שוכבים וללא סימון באם מדובר במיכלים ריקים או מלאים והכל בניגוד להוראות צו הגז. כל אלו ממחישים את סכנת החיים הממשית שנשקפה לתושבי המקום ולבאי בית העסק. המשך ההתנהלות בבית העסק הייתה בבחינת "פצצה מתקתקת" ונוצר חשש ממשי ומידי לביטחונם ובריאותם של חיי אדם במקום.

בגזר דין שניתן בבימ"ש השלום בכפ"ס, הודה הנאשם בכתב האישום שיוחס לו ונגזרו עליו, במסגרת הסדר טיעון, חודשיים של מאסר על תנאי למשך שנתיים, קנס כספי בסך 10,000 ₪, התחייבות בסך 20,000 ₪ וכן הוצא צו לסגירת העסק.

 

תגובות

מומלצים