נעצר חשוד בהטרדות מיניות ומעשים מגונים ברשת

בעקבות חקירת יחידה 105 אודות תלונות על חשבונות באינסטגרם, נעצר חשוד שהתחזה לנערה בת 16 והציע שירותי היכרויות לבני נוער, הורים, אנא גלו מעורבות בהתנהלות הילדים ברשת, שוחחו איתם על הסכנות והסבירו להם על תופעות ההתחזות.

05.04.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נעצר חשוד בהטרדות מיניות ומעשים מגונים ברשת

 

בשבועות האחרונים התנהלה ביחידה 105 בלהב 433 חקירה סמויה בעקבות תלונות על חשבונות האינסטגרם noar_mitbager․il ו-noar․mitbager․il, בהם לפי החשד הזדהה גבר בשנות ה-30 לחייו כנערה בת 16 הפונה לבני נוער, במטרה כביכול לתת שירותי הנחייה וייעוץ בתחום ההיכרויות, מיניות וגיל ההתבגרות. 

במשך תקופה ארוכה ניהל החשוד בנוסף חשבונות אינסטגרם פיקטיביים בהם פיתה ושידל לכאורה קטינים (11-17) לשלוח אליו ולפרסם תמונות אינטימיות תוך שיח מיני בוטה, כאשר הוא מתחזה לנער או נערה בשמות: 
peretzamit42, peretzamit1, ori12peleg, Nevolevi1

הבוקר ׁ(שני) עם המעבר מהמישור הסמוי לגלוי, נעצר החשוד, תושב מרכז הארץ, בגין קבלת דבר במרמה, מעשה מגונה בקטין, הטרדה מינית, מעשה סדום ומידע כוזב לפי חוק המחשבים. 

החקירה מנוהלת במשטרת ישראל ומלווה במחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה.

השרה לחיזוק וקידום קהילתי אורלי לוי-אבקסיס הוסיפה כי מדובר בעוד פרשייה שהגיעה לידי פענוח בעקבות עבודתה המסורה של יחידה 105. תפקידנו כהורים לפקוח את העיניים והאוזניים לכל מה שקורה עם הילדים שלנו גם בזירה המקוונת. ילדינו הם דור העתיד שלנו ועלינו לוודא שהם בטוחים ומוגנים בכל מקום. אנחנו נמשיך לפעול כדי שכל ילד והורה במדינת ישראל ידעו על קיומו של מטה 105 ככתובת שמגינה עליהם במרחב המקוון.

היכולת להתחזות ברשת והאפשרות של זרים ליצור קשר עם קטינים כדי לפגוע בהם ולנצלם הן תופעות מסוכנות בעלות השלכות קשות.

ביחידה 105 מבקשים מכל מי שקיבל הודעה מאחד מהפרופילים הנ"ל ליצור קשר בהקדם עם מוקד 105 – המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת.

ביחידה 105 קוראים לילדים ולבני הנוער לגלות משנה זהירות בעת הגלישה ברשת:

  • אל תעבירו פרטים אישיים ברשת ואל תמסרו לאף אחד את הסיסמה לפרופיל האישי שלכם.
  • לעולם אל תפגשו עם מישהו שהכרתם ברשת, ללא אישור ההורים.
  • אם אתם מרגישים לא בטוחים ברשת או מתבקשים לעשות מעשים שגורמים לכם אי נוחות, שתפו באופן מיידי את ההורים או מבוגר אחראי שאתם סומכים עליו.
  • השיחה שאתם מנהלים ברשת גורמת לכם למבוכה? מבקשים מכם להצטלם באופן חושפני או לשלוח תמונות עירום? במקרים כאלה דאגו לצילום מסך של השיחה, נתקו מיידית את הקשר ודווחו להורים - צילום המסך מסייע לנו לאתר את הפוגע.

כמו כן, קוראים להורים לגלות מעורבות בהתנהלות ילדיהם ברשת - שוחחו איתם על הסכנות ברשת, הסבירו להם על תופעת ההתחזות ותוודאו שהם גולשים באופן בטוח ונמנעים מקשר עם זרים.

 

תגובות

מומלצים