נשק נמצא בתוך תיק ילדה

במשמר הגבול התנהלה בתקופה האחרונה פרשייה שזכתה לשם "שלום כיתה א", בעקבות מידע מודיעיני שהגיע אל היחידה המרכזית של מג"ב, לפיו כלי נשק מועברים על ידי פלסטינים מהשטחים לישראל תוך שימוש בילדות קטנות והסלקת אמצעי הלחימה בתיקי בית ספר. 

07.09.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נשק נמצא בתוך תיק ילדה

 

"שלום כיתה א", הוא שמה של פרשייה שנחקרה במשמר הגבול של משטרת ישראל במסגרתה אותר נשק מסוג קרלו בתיק בית ספר של ילדה פלסטינית רגע לפני שנכנסה לארץ בניגוד לחוק יחד עם אביה ומספר בני משפחה.

במשמר הגבול התנהלה בתקופה האחרונה פרשייה שזכתה לשם "שלום כיתה א", בעקבות מידע מודיעיני שהגיע אל היחידה המרכזית של מג"ב הפועלת במרכז הארץ, דיבר על כך שכלי נשק מועברים על ידי פלסטינים מהשטחים לישראל תוך שימוש בילדות קטנות והסלקת אמצעי הלחימה בתיקי בית ספר. 

החקירה הובילה בסוף השבוע להיערכות גדולה של כוחות מג"ב באזור הכפר הפלסטיני שופה הסמוך לגדר הביטחון במטרה לאתר את המבריחים לפני מעברם לשטח ישראל.

במהלך הפעילות עצרו השוטרים רכב ובו חשוד תושב הכפר בית אומרין הסמוך לשכם, שתי בנותיו בגיל 9 ו- 22 וחמו. 

בחיפוש בתיקה של בת ה- 9 איתרו השוטרים נשק מאולתר מסוג קרלו שעל פי החשד ניסו להבריח לשטח ישראל. 

בפעילות נעצרו החשודים להמשך חקירה במג"ב והיום הם(האב, ביתו בת ה- 22 וחמו) יובאו לדיון בדבר בקשת מג"ב להארכת מעצרם בבית משפט הצבאי בסאלם. 

במשמר הגבול מעריכים שהצליחו לשים את היד על החולייה שנהגה לפעול בשיטה זו תוך ניצול ציני ובלתי חוקי של קטינות והעובדה שהן מעוררות פחות חשד במעברן את גדר הביטחון בניגוד לחוק ומוסיפים כי הפעילות למיגור הברחת אמצעי הלחימה תימשך תוך הפעלת אמצעים מיוחדים וביצירתיות מבצעית של השוטרים והלוחמים.

 

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים