נתפסו על חם

המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה תפסה בשעת מעשה מעורבים בשריפת מתכות, נחושת ופלסטיק באזור נחל באר שבע, המעורבים עוכבו לחקירה.

23.02.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
נתפסו על חם

 

בפעילות אכיפה יזומה שביצע צוות דרום מהמשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה, נצפתה משאית שבאמצעותה השליכו שני חשודים חפצים עשויים ברזל, נחושת ומתכת ופסולת פלסטיק סמוך לנחל באר שבע בתל שבע. מפקחי המשטרה הירוקה עיכבו לחקירה את החשודים בהשלכת החפצים ובשרפתם.

תושבי הפזורה הבדואית ומושב נבטים הסמוך סובלים זה מכבר מריחות חזקים של שרפת פלסטיק. המשטרה הירוקה פעלה בכל האמצעים שבידיה כדי לתפוס את העבריינים בשעת מעשה. 

שרפת הפסולת נעשית לחישוף המתכות לשם מכירתן. כתוצאה משרפת הפלסטיק משתחררים לאוויר רעלנים המזהמים את האוויר בכל האזור. נוסף על כך יש סכנה לזיהום הנחל בעקבות מיקום השלכת החפצים ושרפתם בתוך הערוץ.

המשטרה הירוקה חוקרת מעורבים נוספים בפרשה, והמשאית נתפסה והועברה למגרש אחסנה. המשרד להגנת הסביבה מתכנן להגיש כתב אישום.

המשרד להגנת הסביבה רואה בחומרה כל פגיעה באיכות הסביבה של הציבור, ולכן הציב יעד מרכזי בפעולותיו – מניעה ואכיפה של השלכת פסולת ושרפתה. באזור הדרום – צוותי מחוז הדרום של המשרד להגנת הסביבה, מפקחי המשטרה הירוקה ופקחי יחידת השרפות של רשות הטבע והגנים הממומנת על ידי המשרד – פועלים יחד באופן שוטף לצמצום תופעת השלכת פסולת בשטחים פתוחים.

 

תגובות

מומלצים