עיצום כספי בגובה כ-370 אלף שקל לבעל תחנת מעבר פיראטית

צוותי המשרד להגנת הסביבה ומפקחי המשטרה הירוקה, באכיפה נגד תחנת מעבר לא חוקית לפסולת בניין שבשטחה נצפו ערימות גדולות של פסולת, המוערכות בכמות של אלפי משאיות, שמחלקן היתמרו להבות ועשן שחור במוקדים שונים.

04.08.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
עיצום כספי בגובה כ-370 אלף שקל לבעל תחנת מעבר פיראטית

 

עיצום כספי בגובה כ-370 אלף שקל לבעל תחנת מעבר פיראטית בשרון בגין שריפת פסולת שלא כחוק

במסגרת פעילות אכיפה ממוקדת שביצעו צוותי המשרד להגנת הסביבה ומפקחי המשטרה הירוקה לאיתור שריפות פסולת באזור השרון, שזכתה לשם "קשת בענן", נצפה במספר מועדים עשן מיתמר לגובה רב. כמו כן הגיע ריח חזק של פסולת ופלסטיק שרוף מאתר באזור תעשייה לא מוסדר בכפר קאסם.

מקור העשן והריח היה בתחנת מעבר לא חוקית לפסולת בניין הנמצאת בכפר קאסם. בשטחה נצפו ערימות גדולות של פסולת, המוערכות בכמות של אלפי משאיות, שמחלקן היתמרו להבות ועשן שחור במוקדים שונים. יצוין, כי נוכח רמת המפגעים ביצעו מפקחי המשטרה הירוקה פעילות מעקב וחקירה נרחבת באתר זה.

בעקבות זאת, המשרד להגנת הסביבה ביצע בחודשים האחרונים הליך של הטלת עיצום כספי, כולל שימוע מטעם מנהל מחוז מרכז במשרד להגנת הסביבה, ששלח לבעל תחנת המעבר הפיראטית דרישת תשלום בסך 366,720 שקל, לפי העילות הקבועות בחוק. בנוסף להטלת העיצום הכספי ונוכח ריבוי העבירות שנצפו, בכוונת המשרד להגנת הסביבה להגיש כתב אישום כנגד בעלי תחנת המעבר הפיראטית, בגין הפרת החוק.

העבירות שבוצעו הן: זיהום אוויר חזק או בלתי סביר, בניגוד לחוק אוויר נקי ולתקנות למניעת מפגעים ומניעת זיהום אויר וריח בלתי סבירים מאתרים לסילוק פסולת.

המשרד להגנת הסביבה ימשיך באכיפה אינטנסיבית וישתמש בכל אמצעי האכיפה העומדים ברשותו כדי לשמור על הסביבה ולמנוע מפגעים מזהמים.

 

תגובות

מומלצים