עיצומים כספיים על אתרים לסילוק פסולת בבית גאן ובקריות

המשרד להגנת הסביבה הטיל עיצומים כספיים בסך כולל של 1.1 מיליון שקל על שני אתרים לסילוק פסולת שהתרחשה בהם שריפת פסולת פיראטית: 730 אלף שקל על אתר בבית ג'אן וכ-367 אלף שקל על תחנת מעבר בקריית אתא.

22.11.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
עיצומים כספיים על אתרים לסילוק פסולת בבית גאן ובקריות

תמונה להמחשה

 

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: "המשרד להגנת הסביבה ממשיך לפעול בנחישות למיגור תופעת שריפת הפסולת הפיראטית. גם הפעם פעלנו בהליכים הרתעתיים מול אתרים לסילוק פסולת שפגעו באיכות החיים של התושבים".

במסגרת פעולת פיקוח שביצעו מפקחי המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה וצוותי פיקוח ממחוז צפון של המשרד לאיתור שריפות פסולת בצפון הארץ, נצפתה פסולת בוערת ועשן שהיתמר מתחנות מעבר לפסולת בקריית אתא ובבית ג'אן, דבר המהווה עבירה על חוק אוויר נקי.

אתר רויאל נע בגליל, בבית ג'אן: באתר לסילוק פסולת הנמצא במועצה המקומית בית ג'אן ומנוהל על-ידי חברת רויאל נע בגליל תועדו 5 אירועים שונים של הבערת פסולת - דבר המהווה עבירה על חוק אוויר נקי. כמו-כן, החברה לא דאגה לגדר היקפית התוחמת את אתר הפסולת. 

בעקבות הפעילות והממצאים החמורים שנצפו בשטח, החליט המשרד להגנת הסביבה לבצע הליך של הטלת עיצום כספי אשר בסופו שלח לבעל האתר במועצה האזורית בית ג'אן דרישת תשלום בסך 735,680 שקל. זאת, בגין שריפות הפסולת ואי-גידור האתר.

תחנת מעבר ומיון פסולת יבשה של חברת א.ניר פינוי פסולת, אזור התעשייה קריית אתא: בתחנת מעבר זו תועדו מפגעי זיהום אוויר וריח שנגרמו משריפת פסולת, העומדים בניגוד לחוק אוויר נקי, לאחר שבעלי האתר ומפעיליו לא פעלו באופן המתחייב על-פי דין למניעת השריפה. בסיום תהליך הטלת העיצום שלח המשרד לחברה דרישה בסך 367,840 שקל. 

על שני העיצומים הכספיים חתום ד"ר צור גלין, מנהל אגף איכות אוויר במשרד להגנת הסביבה.

בבעירה לא מבוקרת של פסולת, כפי שאירע בשני המקרים, נפלטים חומרים שעלולים לגרום נזק לאוויר, למים, לקרקע ולצמחיה. חומרים כדוגמת תרכובות אורגניות נדיפות עלולים לזהם אף את מי התהום והנחלים.

בשטח האתר נצפו פסולת אורגנית הכוללת פסולת ביתית, גזם, פגרים, פסולת עירונית וכן פסולת בניין המכילה אריזות פלסטיק וקרטונים.

המשרד להגנת הסביבה ימשיך באכיפה אינטנסיבית, וישתמש בכל אמצעי האכיפה העומדים לרשותו כדי לשמור על הסביבה ולמנוע מפגעים מזהמים.

 

תגובות

מומלצים