עצורים בחשד לסחר בסמים ועבירות מס

בתום חקירה סמויה ומשולבת של היאחב"ל בלהב 433 והיחידה המרכזית של מחוז חוף, המתמקדת בפשיעה החמורה והמאורגנת, נעצרו לפנות בוקר במרכז הארץ ובוואדי ערה 14 חשודים ועכבו נוספים בחשד לעבירות גידול וסחר בסמים ועבירות מס בהיקף של מיליוני שקלים.

31.05.2019 מאת: פורטל הכרמל
עצורים בחשד לסחר בסמים ועבירות מס

 

פעילות נגד ייצור וסחר בסמים, במסגרת פעילות שיטתית של משטרת ישראל נגד הפשיעה החמורה והמאורגנת בפעילותם הפלילית בארץ, בתום פעילות סמויה שערכה היחידה הארצית למאבק בפשיעה החמורה והבינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433, נעצרו תשעה חשודים ונחשפה מעבדות הידרו לגידול וייצור סמים מסוכנים שאחת מהן שימשה כמפעל לגידול, אריזה והפצה.

הפעילות נערכה לצד מעצרים וחיפושים שערכה ימ"ר חוף יחד הימ"מ ורשויות המס באום אל פחם בתום חקירה סמויה שהעלתה חשד לעבירות מס. נתפסו לצורך חילוט רכבי יוקרה וכסף רב בסך מיליוני שקלים במזומן והמחאות.  

במהלך השבועות האחרונים בוצעה פעילות סמויה בחשד לביצוע עבירות בתחום הסמים הכוללות הפעלת מעבדות לגידול סמים בשיטת הידרו.

לפנות בוקר, עם הפיכת החקירה לגלויה, פרצו כוחות מלהב 433 לשלוש מעבדות בראשון לציון, פתח תקווה וטירה ועצרו שמונה חשודים שהיו באותה עת במעבדות בחשד לגידול, סחר והפצה של סמים מסוכנים וכן עבירות נוספות. המעבדה בטירה שמשמה כמפעל לייצור, אריזה והפצה של סמים.

על פי החשד, המעורבים, כל אחד על פי חלקו, עסקו בטיפול במעבדות, לרבות קצירת הסם, אריזתו והפצתו בסיום הליך הגידול. החקירה עברה אתמול לשלב הגלוי לאחר שעלה החשד כי המעורבים נערכים להפיץ כמויות גדולות של סמים מאחת המעבדות.

במעבדות נתפסו מספר רב של שתילים וצמחים של צמח הקנביס במספר מצבי גדילה, חומר החשוד כסם מוכן להפצה, אריזות וואקום מוכנות להפצה, דשנים וכן אמצעים מתקדמים לגידול. על פי החשד, פעילות המעבדות שימשה להמשך פעילות עבריינית בתחומים שונים.

החשודים יובאו במהלך היום לבית משפט השלום בראשון לציון והמשטרה תבקש להאריך את מעצרם בהתאם לצורכי החקירה והחשדות האמורים צפויים מעצרים נוספים.

פעילות נגד עבירות מס, עם המעבר לפנות בוקר לשלב החקירה הגלויה, בלשי היחידה המרכזית חוף ערכו פעילות יזומה יחד עם הימ"מ ,יחידת יהלום של רשות המיסים וכלבני יס"מ מכס.

בפעילות בוצע חיפוש בשלושה מתחמים שונים בחשד לעבירות נותני שירותים פיננסיים ללא רישיון וללא דיווח לרשויות המס (צ'יינג') באום אל פחם. במסגרת החיפושים נעצרו חמישה תושבי המקום ושלושה עוכבו לחקירה.

החקירה נוהלה במסגרת מודל תקיפה כלכלי המאגד רשויות אכיפה, בליווי פרקליטות מחוז חיפה אזרחי, תוך מיקוד יכולות האכיפה והסמכות של כל גוף במטרה לנתק את צינור החמצן הכלכלי של ארגוני הפשיעה ולהביא לקריסתם.

במסגרת החיפוש הבוקר נתפסו כשני מיליון שקלים במזומן בשטרות של מספר מדינות וכן המחאות בסכום כלל של מיליוני שקלים. כמו כן נתפסו לצרכי חילוט גם רכב בשווי כ-300,000 ש"ח.

משטרת ישראל תמשיך לפעול ולמקד אכיפה נגד הפשיעה החמורה והמאורגנת על מנת לחשוף עבירות המסכנות את בטחון הציבור ופוגעות בשלומו ולהביא את מבצעי העבירה לדין.

 

תגובות

מומלצים