פרץ לרכב גנב טלפון נייד והפיץ תמונות עירום

בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות והרשיע את הנאשם בעבירות של פריצה, גניבה, חדירה לחומר מחשב, הטרדה מינית ועבירות נוספות, הנאשם גנב מכשיר טלפון נייד והעלה לרשתות החברתיות תמונות אינטימיות של המתלוננת

03.06.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
פרץ לרכב גנב טלפון נייד והפיץ תמונות עירום

 

הוא ירצה 3.5 שנות מאסר ויפצה המתלוננת ב-16 אלש"ח.

על פי עובדות כתב האישום אותן קיבל בית המשפט, בעוד המתלוננת שהתה בחוף הים, הנאשם פרץ לרכבה וגנב ממנו תיק שהכיל טלפון נייד וארנק.

כבר באותו הערב נכנס מתוך הטלפון הנייד לפייסבוק של המתלוננת ושלח הודעות תוך שהוא מתחזה אליה. במהלך חיטוטיו בטלפון מצא הנאשם תמונות עירום של המתלוננת, נכנס לחשבון האינסטגרם שלה ופרסם את התמונות לעיני 400 עוקביה ואלפי אנשים נוספים שנכנסו לחשבון גם כן והפיצו את התמונות באתרים נוספים ברשת.

עוד מהכרעת הדין נקבע שהנאשם פרמט את הטלפון ומחק את כל תכולתו לפני שמכר אותו ובכך פעל לטשטש את מעשיו ולהקשות על גילוי העבירות באמצעות השמדת ראיות מהטלפון הגנוב.

בפעילות משטרתית יזומה לאיתור הנאשם, ניסה אבו עצא להימלט ממעצר והחל מרדף משטרתי שבמהלכו נהג הנאשם בפראות, פגע ברכבים וסיכן חיי אזרחים בכביש.

השופט דניאל בן טולילה תיאר את מעשיו של הנאשם ככאלו ה "מגלמים בתוכם רוע ונבזות לא מעטים" ועמד על הפגיעה בפרטיותה של המתלוננת, אשת תקשורת ודמות מוכרת, שתמונותיה האינטימיות פורסמו לעיני כל ו "זכו" לסיקור תקשורתי נרחב.  הפרסום המשפיל אף הוביל להודעות נאצה שנאלצה המתלוננת לספוג.

לאור עברו הפלילי של אבו עצא והפגיעה הקשה אותה חוותה המתלוננת, ביקשה הפרקליטות בשלב הטיעונים לעונש להטיל על הנאשם 48 חודשי מאסר בפועל.

בהכרעת הדין, גזר בית המשפט על הנאשם עונש של 45 חודשי מאסר בפועל,  הטיל עליו פיצוי למתלוננת בסך של 16,000 ₪ ושלילת רישיון נהיגה למשך 3 שנים.

התיק טופל על ידי עו"ד אסף בר יוסף מפרקליטות מחוז דרום (פלילי).

 

תגובות

מומלצים