קנס גבוה למפעל בטון בגין השלכת פסולת בניין

בעקבות חקירה פלילית וכתב אישום שהגיש המשרד להגנת הסביבה: בית משפט השלום בחיפה גזר על מפעל בטון באום אל פחם קנסות בגובה מצטבר של 200 אלף שקל ותקופת מאסר על תנאי, בגין עבירות של השלכת פסולת בניין.

19.02.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
קנס גבוה למפעל בטון בגין השלכת פסולת בניין

תמונה להמחשה

 

בעקבות חקירה שביצעה המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה וכתב אישום שהגישה, בית משפט השלום בחיפה גזר קנסות כספיים בסכום מצטבר של 200 אלף שקל שקלים ותקופת מאסר על תנאי על מפעל "בטון מואסי" באום אל פחם ומפעיליו אשר הורשעו בעבירות של איסור לכלוך והשלכת פסולת בניין לפי חוק שמירת הניקיון.

כתב האישום הוגש בעקבות חקירה שניהלה המשטרה הירוקה, לאחר שמפקחיה תיעדו, בשני מועדים שונים, משאית ושופל של המפעל משליכים כמה פעמים פסולת בניין בשטחים פתוחים שלא כחוק.

במעמד גזר הדין אמר השופט ד"ר זאיד פלאח כי "במעשיהם פגעו הנאשמים בזכות לחיים בסביבה נקייה, ומידת הפגיעה היא חמורה". במתן גזר הדין בית המשפט הביא בחשבון את עברהּ הפלילי הקודם של החברה אשר לא נרתעה מלשוב ולעשות עבירות.

בית המשפט גזר את העונשים האלה: 

על החברה הוטל קנס בסך 150 אלף שקל והתחייבות בסך 300 אלף שקל להימנע במשך 3 שנים מהעבירות שבהן הורשעה.

על מנהל התפעול הוטל קנס בסך 40 אלף שקל או 120 ימי מאסר תמורתו והתחייבות בסך 80 אלף שקל להימנע במשך 3 שנים מביצוע עבירה ו-3 חודשי מאסר על תנאי, והתנאי שלא לעבור במשך 3 שנים על העבירות שבהן הורשע.

על הנהג הוטל קנס בסך 10,000 שקל או 40 ימי מאסר תמורתו והתחייבות כספית בסך 20 אלף שקל להימנע מעבירה במשך 3 שנים, שלושה חודשי פסילה על תנאי מלהחזיק ברישיון נהיגה, והתנאי שלא לעבור את העבירות שבהן הורשע במשך 3 שנים.

המשרד להגנת הסביבה רואה בחומרה כל עבריינות סביבתית וימשיך לפעול בנחישות לצמצום התופעה ולשיפור איכות החיים של האוכלוסייה במדינת ישראל.

 

תגובות

מומלצים