שוב ירי לעבר צעירים בירכא

מקרי האלימות בירכא ממשיכים, אירוע רודף אירוע, היום בצהריים בוצע ירי לעבר קבוצת צעירים מאחת המשפחות בכפר, במזל לא היו נפגעים מהירי, ההנהגה הדתית נכנסה לתמונה והחלה בסבב שיחות לאחות את הקרעים ולהשליט שקט.

03.07.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
שוב ירי לעבר צעירים בירכא

ארכיון

 

בתוך 48 שעות זהו אירוע שני של ירי בכפר ירכא, בגלל המחלוקת הפוליטית הקרע התחיל באוכלוסייה בקרב הצעירים, שהם מוקד משיכת האש, שדרך הרשת מעבירים מסרים וכאשר נפגשים ברחוב מיד מתחילים חילופי מהלומות ובמקרים קיצוניים גם אלימות קשה.

לדיווח מאמש: אי אישור התקציב בפעם שלישית במועצת ירכא, מביא את המועצה בפני פיזור, שר הפנים הרב אריה דרעינתן ארכה של 14 יום, לתת הזדמנות נוספת לאשר את התקציב.

בירכא שתושבים טענו שהבחירות זויפו, לא מוכנים לקבל את המצב ודורשים לקיים בחירות מחדש, או להביא ועדה קרואה לכפר, כמו שהיה בירכא בזמן פירוק העיר.

הלילה נער מירכא פירסם סטטוס ובו פירגן למשפחה שלו וכינה אותם "אריות", מנגד היו תגובות נגד אותה משפחה וכינויים גסים מצד המגיבים, הדבר הביא לרעידת אדמה ברשת החברתית בירכא, אבל אף אחד לא ציפה שבשעת לילה מאוחרת יבוצע ירי לעבר אותה משפחה שהנער שיבח בסטטוס שלו.

בכיר בירכא בשיחה לפורטל הכרמל: "הגיע הזמן לעשות סדר ולשים כץ לדברים האלה ולאנרכיה הזו,והיב חביש יעשה טוב אם יסיק מסקנות ויפנה את מקומו, ע"מ לעשות סדר בכפר שאיבד את הביטחון האישי, והלילה זו הוכחה שלאנשים אצבע קלה על ההדק , שפוגעים בנערים מבלי לחשוב הרבה".

הנפגעים פונו למרכז הרפואי לגליל בנהריה, אחד הפצועים, בן 25, שהובא במצב בינוני, נותח ויועבר לטיפול נמרץ כללי, ואילו שלושת הפצועים הנוספים, בני 24, 20 ו-17, שהינם במצב קל, הועברו לאישפוז במחלקות (הצעיר מביניהם בכירורגית ילדים ושני האחרים בכירורגית).

כל הארבעה נפגעו בפלג גופם העליון, כאשר הצעיר בן ה-20 נפגע גם בפלג גופו התחתון.

המשטרה פתחה בחקירת נסיבות הירי.

 

תגובות

מומלצים