שניים נעצרו בחשד לביצוע עבירות מין בקטינות באינטרנט

אחד החשודים נהג ליצור קשר עם עשרות קטינות בנות 9-17 והזדהה כנערה העונה לשם "שרית", לאחר שביסס את הקשר עמן, ביצע בהן במספר הזדמנויות עבירות מין חמורות במרחב הווירטואלי, תוך ניצול בוטה של תמימותן, עד כדי שידול של קטינה לאינוס באמצעות הרשת.

16.01.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
שניים נעצרו בחשד לביצוע עבירות מין בקטינות באינטרנט

 

יחידה 105 בלהב 433 עצרה שני חשודים בחשד לביצוע שורה ארוכה של עבירות מין בקטינות.

אחד החשודים, צעיר (24) מנתניה, שהזדהה ברשת כנערה העונה לשם "שרית". חשוד נוסף, תושב קרית מוצקין (48), אב ל-4 ילדים, התכתב משך תקופה עם קטינות מתוך כוונה לבצע בהן לכאורה עבירות מין.

החקירה מנוהלת ביחידה 105 בלהב 433, בליווי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, ובתיאום עם גורמי הרווחה. מעצרם של החשודים הוארך אתמול בבית משפט השלום בראשון לציון עד ליום 20.01.2020.

בשלב זה לצד חקירת החשודים ובחינת חומר הראיות, ממשיכים במיקוד מאמץ חקירתי, בין היתר גם באיתור וגביית עדויות מקטינות נוספות שייתכן והחשודים יצרו עמן קשר או פגעו בהן, בהתאם לחשדות המיוחסים.

להלן רשימה של שמות כינוי ופרופילים פיקטיביים בהם עשו החשודים שימוש ברשתות החברתיות: שרית (מהרצליה), אלון דביר, אלון.

לאור דפוס פעולתם הסדרתי של החשודים, ככל שעולה חשד בקרב הורים/מחנכים/בני משפחה וכו' כי ייתכן וקטינה/קטין נוספים נפלו קורבן למעשים מסוג זה, אנא פנו בהקדם למוקד 105- מוקד להגנה על ילדים ונוער ברשת האינטרנט, לגבי כל חשד או חשש באשר הוא.

יחידה 105 פועלת להגנה על ילדים ונוער ברשת האינטרנט. ביחידה פועל, בין היתר, מוקד 105- המוקד הלאומי להגנה על  ילדים ונוער ברשת. המוקד משלב פעילות כלל ממשלתית למלחמה באלימות רשתית של שוטרים לצד נציגי משרדי ממשלה: המשרד לביטחון פנים, משרד החינוך, משרד הבריאות, משרד המשפטים ומשרד הרווחה. המוקד מעניק שירות הוליסטי לציבור בתחום עיסוקה של היחידה.

במסגרת יחידה  105 פועלים מפלג חקירות ומפלג מודיעין המפעילים כלים טכנולוגים מתקדמים לאיתור ואכיפה כנגד עבריינים המבצעים עבירות כלפי קטינים ברשת האינטרנט.

 

תגובות

מומלצים