שני תושבי זרזיר גנבו עגלה והתעללו בה

פעילות של שוטרי היחידה המרכזית של מג"ב הובילה למעצרם של 2 תושבי זרזיר ולהגשת כתב אישום בחשד לגניבת עגלה והתעללות בה, החשודים הגיעו לשטח מרעה בקרבת בעיינה-נוג'ידאת כפתו ברגליה ובפיה עגלה שאיתרו במקום והעמיסו אותה בתא המטען של הרכב בו נסעו.

04.06.2019 מאת: פורטל הכרמל

עגלה שנגנבה

 

שוטרי משמר הגבול של משטרת ישראל עצרו 2 חשודים בגניבת עגלה שנכפתה והוכנסה לתא מטען של רכב פרטי. חוות דעת של משרד החקלאות שללה את גרסת הנאשמים בכך שקבעה שהתנהגות הפרה והעגלה במפגש לאחר הגניבה מעידה שמדובר באם וביתה. חוות הדעת הובילה את חטיבת התביעות של משטרת ישראל להגשת כתב אישום נגד השניים ולבקשה למעצר עד תום ההליכים נגד נאשם אחד.

פעילות של שוטרי היחידה המרכזית של מג"ב הובילה למעצרם של 2 תושבי זרזיר ולהגשת כתב אישום בחשד לגניבת עגלה והתעללות בה. מכתב האישום עולה שביום ג' ה- 28.05.19 הגיעו הנאשמים לשטח מרעה בקרבת הכפר בעיינה-נוג'ידאת כפתו ברגליה ובפיה עגלה שאיתרו במקום והעמיסו אותה בתא המטען של הרכב בו נסעו.

לאחר הגניבה נסעו החשודים לכיוון זרזיר במהירות גבוהה מלווה בבלימות פתאומיות וסטייה בין הנתיבים כאשר סמוך לצומת המוביל המתינו להם השוטרים בפריסה רחבה שכללה מחסום משטרתי וכוחות רבים.

הנאשמים שעצרו את הרכב בשוליים ניסו להימלט רגלית אך לאחר מרדף של השוטרים הם נעצרו. 

בחיפוש בתא המטען של הרכב אותרה העגלה שהייתה קשורה ברגליה. עוד נמצאו חבלים וכלי חיתוך איתם השתמשו בעת הגניבה. 

עוד עולה מכתב האישום שהוגש היום בבית משפט השלום בטבריה שאחד הנאשמים צעק בעת המעצר לנאשם השני שיגיד שהם קנו את העגלה מאדם שהם לא מכירים באלף ש"ח. מדובר בניסיון לשבש הליכי חקירה ומשפט שנכנס לכתב האישום.

גרסת הנאשמים בחקירה הביאה את משטרת ישראל לנקוט בצעד יצירתי ולבקש ממשרד החקלאות חוות דעת על סרטון החזרת העגלה בכדי להוכיח שאכן מדובר בעגלה שנגנבה מהמרעה המדובר ולא כפי שטענו הנאשמים שקנו אותה ממקום אחר.

"אנחנו יודעים שלפרות התנהגות אמהית מפותחת שנועדה למנוע יניקה של עגלים זרים שבסביבה ולכן העדות הטובה ביותר לכך שמדובר בעגלה של הפרה משטח המרעה בו נגנבה היא הסרטון שצולם בעת החזרת העגלה אל המרעה בו הייתה. את הסרטון שלחנו לחוות דעת משרד החקלאות שקבעה שאכן מדובר באם וביתה". פירט קצין מג"ב שניהל את החקירה.

מחוות הדעת של משרד החקלאות עולה שכבר בכניסת הרכב לשטח, עוד לפני שנוצר קשר עין בין העגלה לפרה, רואים בבירור כיצד אחת מהפרות בעדר מגיעה בריצה אל הרכב והקרון. הקשר האמהי בין פרה לצאצא שלה מתבסס החל מההמלטה ולאורך תקופת ההנקה. ההכרות מתבססת על חוש הריח, שמיעה וגם ראיה (במידה פחותה).

הריצה של הפרה אל הרכב מעידה בבירור על סימני הכרות ראשונים – היא באה לבדוק האם העגלה שנלקחה ממנה נמצאת ברכב. 

כאשר הפרה בסביבת הקרון היא כבר מריחה את העגלה שלה ומזהה אותה ומכאן היא מנסה למצוא דרך להגיע אליה. תקשורת ווקאלית בין השתיים מחזקת את וודאות ההכרות ההדדית.

ברגע שהעגלה יורדת מהקרון היא ניגשת ויונקת, האם מקבלת אותה ומנסה להתרחק איתה מכלי הרכב והאנשים. היא גם מאיימת קלות על האנשים (תנועת ראש), מבחינתה מגנה על העגלה שלה. 

במידה שעגלה זו לא היתה ביתה של הפרה שבסרטון, כניסת הרכב היתה מתקבלת באדישות או בהתרחקות (כפי שעשו שאר הפרות) ולאחר ירידת העגלה מהקרון, פרה שאינה האם לא היתה מאפשרת לה לינוק. היתה מתרחקת ואם היה נוצר קשר שבו העגלה היתה מנסה לינוק, פרה זרה היתה בועטת בה.

הסרטון מעיד בבירור על כך שהעגלה בסרטון היא ללא ספק ביתה של הפרה שמיניקה אותה. 

נגד הנאשמים, תושבי זרזיר בגילי 18- 27 הוגש כאמור היום כתב אישום ונגד החשוד הבגיר הוגשה בקשה למעצר עד תום ההליכים.

 

תגובות

מומלצים