תושבים בעוספיה שואלים למה לא מפנים אשפה?

תושבים מעוספיה פנו לפורטל הכרמל בשאלות למה מועצת עוספיה לא מפנה את האשפה הביתית באופן סדיר? וצריך להתקשר כל הזמן כדי לפנות, האשפה שנערמת הפכה למטרד בריאותי לתושבים, וגוררת למקום חזירי בר וחיות אחרות.

05.10.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
תושבים בעוספיה שואלים למה לא מפנים אשפה?

 

כאשר תושבים משלמים את המס שלהם וכל המטלות למועצה המקומית שבתמורה אמורה לתת שירות לתושבים וזו  אפילו את האשפה הביתית לא מפנה, דבר שמקומם את התושבים.

אחד התושבים בעוספיה כותב למערכת פורטל הכרמל "ערימות של אשפה בעוספיה, אין ספק כי פינוי הזבל הוא אחד השירותים החשובים שמבצעת המועצה ואף אחד לא היה רוצה שידלגו על הרחוב או הבית שלו.

ברוב יישובי הארץ הפינוי מתבצע בין 2-3 פעמים בשבוע, אבל ברחוב שלי, לא פינו כבר 24 ימים את פחי האשפה.

בנוסף יש לנו גם חזירי בר, אשר מגיעים גם הם לפחי הזבל, הופכים ושוברים אותם ובבקרים ניתן לראות את התוהו ובוהו שהם השאירו אחריהם, דבר שמעצים את המפגע התברואתי.

יוצא שבאופן כמעט קבוע לפני שיוצאים לעבודה, אנו נאלצים לאסוף את הזבל שהם פיזרו על כל השטח, סוג של שגרת בוקר ממש לא נעימה ומוצלחת".

"ניכר כי כשפינוי האשפה מתבצע לבסוף, זה רק לאחר פניות ונדנודים חוזרים ונשנים למועצה, דבר שגם הוא לצערנו הפך לדרך קבע וזאת עוד מבלי לציין את אי פינוי הגזם והחזרת הפחים למקומם כשהפינוי כבר מתבצע.

ייתכן שמסיבה זו חלק מהתושבים מצאו לעצמם פתרון גרוע ביותר, בדמות פינוי פיראטי של אשפה לשבילים ולטבע שמסביב לישוב".

 

תגובות

5. مواطن לפני 8 חודשים
عسفيا
4. עספאווי מתבייש לפני 8 חודשים
אם את זה לא מסוגלים לנהל, למה נוכל לצפות?!
3. עיספאוי כואב לפני 8 חודשים
אנחנו עסוקים-תקועים בבקשה לאסוף זבל ומים זורמים !
2. תושב שכונה מזרחית לפני 8 חודשים
המצב עגום מאוד
1. نالا לפני 8 חודשים
عسفيا

מומלצים