תיקן רכבים בשטחי הרשות הפלסטינית ומכר אותם בארץ

בתום חקירה סמויה שעניינה חשד לסחר בכלי רכב המיועדים לשיקום, תוך תיקונם בשטחי הרשות הפלסטינית בניגוד לחוק ביחידת אתג"ר בלהב 433, נתפסו במגרש שבבעלותו של החשוד 31 כלי רכב, מסמכים וחומרי מחשב החשודים כמזויפים.

16.07.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
תיקן רכבים בשטחי הרשות הפלסטינית ומכר אותם בארץ

 

כחלק מהמאבק הנחוש של משטרת ישראל בעבירות גניבות הרכב על כל היבטיהן, התנהלה בחודשים האחרונים ביחידת אתג"ר בלהב 433 חקירה סמויה שעניינה חשד לסחר בכלי רכב המיועדים לשיקום, תוך תיקונם בשטחי הרשות הפלסטינית בניגוד לחוק. הפכה החקירה לגלויה עם מעצרם של החשוד המרכזי וחשודים נוספים.

כאמור, עצרו שוטרי יחידת אתג"ר בלהב 433 בעל מגרש רכב מאזור הדרום שסחר בכלי רכב המיועדים לשיקום. על פי החשד, נהג החשוד לרכוש כלי רכב שעברו תאונות דרכים, ולשקם אותם במספר מוסכים בשטחי הרשות הפלסטינית בניגוד לחוק.

מהחקירה עולה כי לאחר תיקון כלי הרכב, העמיד אותם החשוד למכירה במגרש שבבעלותו, לאחר שזייף אישורים, קבלות, חשבוניות ומסמכים נוספים, שנועדו להעיד על תקינות הליך התיקון.

לאחר מעצר החשוד, ערכו שוטרי היחידה חיפוש במגרש הרכב שבבעלות החשוד. במגרש נתפסו 31 כלי רכב, מסמכים וחומרי מחשב. במקביל פשטו שוטרי היחידה על מספר מוסכים בשטחי הרשות הפלסטינית, שבהם, על פי החשד, נהג החשוד לבצע את שיקום הרכבים.

יחד עם החשוד נעצרו שני בעלי מוסכים, ועוכבו או זומנו לחקירה מעורבים נוספים. אחד המעוכבים הינו שמאי במקצועו, שעל פי החשד סייע לחשוד בהנפקת האישורים לתקינות הרכבים.

מאז מעצרו, נחקר החשוד המרכזי באזהרה במשרדי היחידה בלהב 433. מעצריהם של החשוד המרכזי וחשוד נוסף הוארכו בבית המשפט.

לחשודים מיוחסות עבירות של זיוף ומרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לביצוע פשע ועבירות נוספות, וכן עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון, בהתאם להיקף העבירות.

החקירה מתנהלת ביחידת אתג"ר בלהב 433, בליווי חטיבת התביעות של משטרת ישראל, ובסיוע יחידת יהלום ברשות המיסים. במאבקה נגד עבירות רכוש ממקדת משטרת ישראל מאמצים מודיעיניים, מבצעיים וחקירתיים משמעותיים נגד מחוללי הפשיעה.

סוחרי רכבים ואזרחים המבצעים תיקוני כלי רכב בשטחי הרשות הפלסטינית מייצרים ביקוש לחלקי חילוף, שמגיעים בחלקם מגניבות כלי רכב. משטרת ישראל קוראת לציבור להימנע מתיקון הרכבים בשטחים, פעולה המהווה עבירה על החוק בפני עצמה, ותפעל למצות את הדין עם העבריינים.

 

תגובות

מומלצים