11 עצורים בחשד לסחר ייצור והפצת אמצעי לחימה

במסגרת המאבק הנחוש והמתמשך של משטרת ישראל בתופעת ייצור נשק בלתי חוקי, הפעילו יחידת אתגר בלהב 433 והיחידה המרכזית במחוז דרום סוכן סמוי שהביא למעצר חברי רשת שעסקה בסחר, ייצור והפצה של אמצעי לחימה.

06.08.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
11 עצורים בחשד לסחר ייצור והפצת אמצעי לחימה

 

נעצרו 11 תושבי שטחים ותושבת מרכז הארץ, שהפעילו רשת בעלת שלוחות בישראל ובאזור יהודה ושומרון ועסקה בסחר, ייצור והפצה של אמצעי לחימה.

במהלך החקירה נחשפו חוליות מרכזיות בשרשרת ביצוע העבירות, שכללו בלדרים שהבריחו לארץ חלקי נשק וכלי "איירסופט" שיועדו להסבה, מתווכים בארץ ובשטחי יהודה ושומרון, יצרני אמצעי לחימה שביצעו בפועל את הסבות הנשק ומפיצי אמצעי לחימה שדאגו להעברתם לשטחי מדינת ישראל בסיום הליך ההסבה.

במהלך ההפעלה נרכשו אקדחים ורובים מסוג קלצ'ניקוב ו"איירסופט" שהוסב לרובה M-16. כמו כן נתפסו משלוחים של חלקי אמצעי לחימה ואקדחים מסוג "איירסופט".

החשודים הובאו לחקירה באזהרה, כל אחד על פי חלקו, בחשד למעורבות בעבירות של ייצור ואחזקת אמצעי לחימה, קשירת קשר לפשע וסחר באמצעי לחימה ללא רישיון.

מדובר בעבירות חשיפה שרובן הן תולדה של מודיעין משטרתי איכותי ופעילות משמעותית המתבצעת במישור הסמוי והמאבק המשטרתי המתמשך בעבירות אמצעי לחימה וירי.

 

תגובות

מומלצים