13 חשודים בחשד לעבירות של הלבנת הון ומרמה

בתום חקירה סמויה של משטרת ישראל מחוז הצפון, נגד תופעות של פשיעה כלכלית חמורה ומאורגנת, פשטו עשרות שוטרים על בתיהם של החשודים הגרים באזור כרמיאל והסביבה, ועל משרדים מהם על פי החשד הופעלו זירות מסחר "פורקס" בלתי חוקיות.

18.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון

פעילות מעצרים מחוז צפון 18 05 2020

 

משטרת ישראל עצרה 13 חשודים בחשד לביצוע עבירות של הלבנת הון ומרמה ועבירות על פי פקודת מס הכנסה. זאת במסגרת ביצוע הונאות 'פורקס' בלתי חוקיות לפעילות סחר במטבע חוץ.

הפעלת זירות 'פורקס' בלתי חוקיות  משמשת להלבנת כספים תוך ביצוע עבירות מס בידי אירגוני פשע בארץ ובעולם

על פי החשד, החשודים, כל אחד על פי חלקו ביצעו לכאורה עבירות הונאה כלפי אזרחים תמימים. זאת תוך שהם פונים באמצעים שונים לקורבנות העבירה ומבקשים להעביר להם כספים לרכישת מטבע חוץ בהבטחה לתשואה ורווחים גבוהים ומהירים.

השקעה בזירות 'פורקס' נחשבת אפיק השקעה ספקולטיבי ומסוכן המתבסס על ניסיון לצפות שינויים עתידים בשערי מט"ח. בארץ פועלות מספר זירות 'פורקס' חוקיות שאושרו על ידי הרשות לניירות ערך ומקיימות פעילות מסחר און ליין אמיתית.

הפעלת זירות 'פורקס' שאינן מאושרות אסורה על פי חוק, זירות אלו מבוססת על מסחר וירטואלי במערך המחשוב של מפעילי הזירה. ובכך חשוף המסחר למניפולציה של מפעילי הזירה למטרת הונאת הסוחרים בהם.

במסגרת המעצרים ערכו הכוחות חיפושים לשם תפיסת אמצעי אחסון דיגיטאליים וראיות נוספות, לגיבוש תשתית ראייתית להעמדת החשודים לדין. בין השאר תפסה המשטרה 9 רכבים, ביניהם רכבי יוקרה וכסף מזומן בסך של כ- 180,000 ש"ח, כמו גם ספרי חשבונות, מסמכים וראיות נוספות.

החקירה מתנהלת על ידי משטרת ישראל, בשיתוף פקיד שומה חקירות חיפה והצפון ברשות המיסים.

משטרת ישראל ממליצה לציבור לגלות ערנות מיוחדת בעת הזאת. לא למהר להתחייב ולהעביר כספים, וכן מומלץ לבדוק היטב את אופי העסק או החברה. משטרת ישראל ורשות המסים ימשיכו לחקור ולחשוף עבירות פליליות, ויחתרו ויחקרו כל חשד לפעילות פלילית הפוגעת באזרחים הנורמטיביים ובכלכלת המדינה.

 

תגובות

מומלצים