3 קטינים הואשמו ביידוי בקבוקי תבערה אל כביש 6

לבית המשפט המחוזי מרכז הוגשו כתבי אישום נגד שלושה קטינים מטייבה, שני בני 16 ואחד בן 14, בגין יידוי או ירי של אבן או חפץ אחר לעבר כלי תחבורה וניסיון להצתה.

29.08.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
3 קטינים הואשמו ביידוי בקבוקי תבערה אל כביש 6

תמונה להמחשה

 

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד תומר שטינברג, במהלך חודש יולי 2017 התרחשו מהומות בעיר טייבה בין תושבים בעיר לבין כוחות המשטרה והביטחון, וזאת בין היתר על רקע התרחשותו של פיגוע טרור בהר הבית ביום 14.7.2017, במהלכו שלושה מחבלים ערבים-ישראלים רצחו ביריות שני שוטרים ישראלים. במסגרת המהומות יודו על ידי המתפרעים בעיר טייבה אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות המשטרה והביטחון.

במהלך יולי 2017, במועד שאינו ידוע במדויק, לפני ה- 21.7.2017, הנאשמים גמלו בליבם לזרוק בצוותא בקבוקי תבערה לעבר כלי רכב הנוסעים במקטע בכביש מספר 6 הקרוב לשכונה בטייבה. זאת, על רקע המהומות בעיר ומתוך מניע מחאתי כלפי מדיניותה של מדינת ישראל אל מול ארגוני הטרור ברצועת עזה.

ב-  21.7.17 בשעות הערב, רכשו הנאשמים בנזין מתחנת הדלק בשכונת מגוריהם, אספו שלושה בקבוקי זכוכית ריקים וחתיכת בד אותם מצאו ברחוב והכינו באמצעותם שלושה בקבוקי תבערה. בהמשך אותו היום, לפני השעה 23:30, הגיעו הנאשמים למקטע בכביש כאשר כל אחד מהם אחז בידו בקבוק תבערה. סמוך לשעה 23:30 לאחר שביצעו תצפית לעבר המקטע בכביש, הבעירו הנאשמים את שלושת בקבוקי התבערה וכל אחד מהם זרק בקבוק תבערה לעבר הכביש. מיד לאחר מכן ברחו כל אחד לביתו.

כתוצאה מזריקת בקבוקי התבערה התפוצץ אחד הבקבוקים בסמוך לכביש והביא לשריפת עשבים אשר צמחו בסמוך לו. שני בקבוקי תבערה נוספים נפלו על הכביש בשעה שנסע על הכביש רכב ובו ארבעה בני משפחה, אך לא התלקחו.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם. התיק נחקר ע"י שב"כ וימ"ר מרכז שבמשטרת ישראל.

 

תגובות

מומלצים