30 עצורים בעקבות קטטה אלימה

כוחות גדולים של שוטרים פעלו בכפר טוראען לפנות בוקר, 30 חשודים נעצרו והם נחקרים בתחנת משטרת כנא בחשד למעורבות בקטטה האלימה שבה נהרג גבר בן 36 ככל הנראה על רקע סכסוך בין שתי משפחות בשל פיטוריו של אימאם המסגד ביום שישי שעבר.

03.11.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
30 עצורים בעקבות קטטה אלימה

 

ביום שישי האחרון (1.11.19) בכפר טורעאן פרצה קטטה אלימה בשני מוקדים שונים במהלך הקטטה נורו זיקוקים בכינון ישיר, ידו אבנים, הוצתו פחי אשפה, 3 גברים נפצעו, אחד מהם נפצע באורח אנוש ופונה לבית החולים פוריה שם נקבע מותו. 

למקום הוזנקו כוחות משטרת גדולים ובזמן קצר השתלטו על הקטטה תוך שימוש באמצעים ופיזרו את האנשים מהמקום. במהלך פיזור ההמון התקבלה ההודעה על מותו של אחד הפצועים וכוח משטרה נוסף ביניהם מעבדת זיהוי פלילי, חוקרים ובלשים איתרו את זירת האירוע והחלו באיסוף ממצאים. חקירת המוות הוטלה על היחידה המרכזית של מחוז צפון. 

כוחות משטרה גדולים נשארו בכפר על מנת למנוע את המשך הסלמת הסכסוך ואיתור חשודים במעורבות באלימות, והיום לפנות בוקר פשטו עשרות שוטרים על בתיהם של חשודים במעורבות באלימות ועד כה נעצרו 30 חשודים אשר כעת נחקרים בתחנת משטרת כנא וצפויים מעצרים נוספים.

במסגרת הפעילויות המבוצעות בשבוע האחרון בכפר טוראן בוצעו עד כה 67 מעצרים, נחשפה מעבדה ליצור מטענים מאולתרים, נתפסו מטענים מאולתרים ובקבוקי תבערה, נתפסו שני נשקים מסוג קרלו, וסולק מצבור גדול של אבנים שהובאו לכפר מתוך מטרה להשליכם מגגות המבנים*.

שוטרי משטרת ישראל יפעלו בכל האמצעים והמישורים על מנת לאתר את אותם עבריינים אלימים ולמצות עימם את הדין. בד בבד, משטרת ישראל קוראת לתושבים ולהנהגה המקומית לגלות אחריות, ולפעול באופן מיידי להרגעת הרוחות במטרה להשיב את השקט לכפר.

 

תגובות

מומלצים