4 שנות מאסר לנהגת שחצתה צומת ברמזור אדום והרגה רוכב אופנוע

על פי הכרעת הדין, הנאשמת חצתה את הצומת ברמזור אדום במהירות גבוהה מהמהירות המותרת ופגעה בעוצמה רבה באופנוע שפנה שמאלה. כתוצאה מהתאונה נגרם לקלטשי, בן 36, שרכב על האופנוע נזק רב מערכתי. הוא נפטר מפצעיו מספר דקות אחרי התאונה.

06.11.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
4 שנות מאסר לנהגת שחצתה צומת ברמזור אדום והרגה רוכב אופנוע

 

התאונה ארעה בצומת הרחובות קוממיות ומשה דיין בבת ים ביום 12.04.18.

בית המשפט קבע בהכרעת הדין כי "התנהגות הנאשמת שכללה נסיעה רציפה לתוך הצומת תוך התעלמות מוחלטת מהאורות המתחלפים ברמזור וכן נסיעה במהירות גבוהה בהרבה מהמותר באותו כביש, די בה כדי להקים חזקה בדבר מודעותה לאפשרות גרימתה של תאונת דרכים קטלנית תוך נטילת סיכון בלתי סביר לאפשרות גרימתה של תוצאה זו".

בית המשפט מתייחס בגזר דינו להיותן של תאונות דרכים בגדר מכת מדינה המאופיינות בתדירות גבוהה, בתוצאות קטלניות ובקושי רב למגר את התופעה וקובע: "חטאה ופשעה של הנאשמת כפולים ומכופלים. אין בפיה הסבר להתרחשות התאונה, שעה שעמדו לרשותה תנאי דרך מיטביים. היפוכו של דבר - הנאשמת עומדת על דעתה כי נכנסה לצומת בחסות האור הירוק – וכך אף אמרה לקצינת המבחן – שעה שהתשתית הראייתית מצביעה בעליל על כניסה באור אדום. אין בפיה הסבר למהירות הגבוהה של מכוניתה עובר לתאונה... אינני יודע במה הייתה שקועה הנאשמת בשניות הגורליות שקדמו לתאונה אולם ניכר מהנסיבות כי היא נהגה בעיוורון מוחלט".

על קריף הוטלו 4 שנות מאסר, פסילה מלהחזיק ברשיון הנהיגה למשך 15 שנים, מאסר על תנאי ופיצוי למשפחת המנוח בסך 50,000 ₪.

התיק טופל על ידי עו"ד ראאד ענוז מפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי).

 

תגובות

מומלצים