67% מסך אירועי הפגיעה בקטינים ברשת נגעו באירועי פגיעה בילדות ונערות

המשרד לביטחון הפנים מפרסם נתונים מהמטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת- 105 לפיהם 15,425 אירועי פגיעה בילדות ונערות טופלו במוקד 105 מאז הקמתו ב-6 בפברואר 2018, שהם 67% מסך אירועי הפגיעה בקטינים, הזירות הנפוצות לפגיעה אינסטגרם, וואטסאפ, פורום סטיפס וטיקטוק.

12.10.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
67% מסך אירועי הפגיעה בקטינים ברשת נגעו באירועי פגיעה בילדות ונערות

 

מתוך האירועים שטופלו , 31% עסקו בעבירות מין - איומים וסחיטה, פגיעות מיניות, שידול, הטרדה מינית, שיח מיני בוטה
 

18% עסקו בפגיעות על רקע "חברתי" - ביוש (שיימינג), חרם, הצקות, הפצת תמונות וסרטונים לא מיניים
 

11% היו איומים בהתאבדות
 

7% עסקו בעבירות על חוק הסרטונים, הפצת תמונות וסרטונים מיניים וללא הסכמת המצולמת
 

הזירות הנפוצות לפגיעה - אינסטגרם, וואטסאפ, פורום סטיפס וטיקטוק

 

אתמול, 11 באוקטובר, צוין ברחבי העולם יום הילדה הבין-לאומי. יום זה הוכרז באו"ם במטרה להעלות מודעות לאפליה בין ילדות לילדים שמתחילה כבר מגיל צעיר, ולבעיות הרבות שמתמודדות איתן ילדות כיום ברחבי העולם, כגון אי שוויון, הטרדות ופגיעות מיניות, ואף מקרים של סחר בנשים ונערות וזנות קטינים.

 

מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים מר תומר לוטן: "אני מברך על הטיפול הממוקד והחשוב בסוגיות שקשורות לחיי ילדות בארץ ובעולם ולהעלאת המודעות בתחום זה. המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת - יחידה 105 ימשיכו ביתר שאת בכל האמצעים והמאמצים העומדים לרשותנו על מנת שכל ילדה ונערה יהיו בטוחות (גם) ברשת!"

 

נצ"מ שלומית לנדס, מפקדת יחידה 105: "אנו נמצאים בחזית המאבק בפגיעה בקטינים ברשת ופועלים ביחד עם המטה האזרחי לשמירה על ביטחון הילדים במרחב הווירטואלי והפיזי. במסגרת הפעילות מפעילה היחידה מערך מודיעין לצד חקירת חשודים בכל ממדי הפשיעה נגד קטינים. נמשיך לחזק את ביטחון הילדים ברשת ולמצות את הדין עם העבריינים".

 

ד"ר נאווה כהן-אביגדור, ראשת האגף האזרחי במטה הלאומי: "אנו רואים מובהקות מגדרית בנושא הפגיעות בקטינים ברשת - רוב הפוגעים בנים ורוב הנפגעים בנות. הדבר משקף גם את המתרחש במרחב הפיזי בתחום הפגיעות המיניות. עלינו כחברה לפעול להגברת הביטחון האישי של ילדות ונערות, כמו גם של נשים בכלל, בכל מרחבי החיים וביתר שאת ברשת".    

 

המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת - יחידה 105 הוא גוף ייחודי מסוגו בעולם הפועל בהובלת המשרד לביטחון הפנים בשיתוף עם משטרת ישראל ומשרדי ממשלה נוספים (חינוך, רווחה, בריאות, ומשפטים) ומעניק טיפול ייחודי והוליסטי לכל פגיעה בקטינים במרחב המקוון.

 

 

תגובות

מומלצים