7 חודשי מאסר בעבודות שירות וקנס הוטלו על מבריח ביצים

בית משפט השלום בחיפה גזר על מבריח ביצים, 7 חודשי מאסר בפועל, שירצה בעבודות שירות, בגין רצף מעשים של הברחת ביצים ושיווקן, העלולים להפיץ מחלות ולסכן את הציבור.

27.05.2019 מאת: פורטל הכרמל
7 חודשי מאסר בעבודות שירות וקנס הוטלו על מבריח ביצים

תמונה להמחשה

 

על הנאשם, מוחמד עמשה, בשנות ה-40 לחייו הושתו גם קנסות כספיים בסך כולל של 45,000 ₪, והתחייבות כספית שלא לחזור על עבירות אלו בסך 50,000 ₪. 

ממשרד החקלאות ופיתוח הכפר נמסר, כי ''מדובר בהרשעה שלישית של הנאשם באותו הנושא, ובהתאמה, גם העונש הוא מהחמורים שנגזרו על עברייני הברחות מזון. על פי רוב, עונשי בתי המשפט בעבירות דומות מסתכמים בקנסות בלבד ובמאסרים על תנאי''.

לפני כשנתיים וחצי נתפס העבריין לראשונה כשהוא מוביל ביצים שאינן מוחתמות, ללא תעודת משלוח כחוק, ומוחזקות באופן המסכן את בריאות הציבור. מסתבר שהפעם הראשונה לא הרתיעה אותו, ולאחר כשנה נתפס בשנית באותה עבירה.

לאחר פחות מחודש נתפס גם בשלישית וברביעית על ידי מפקחי היחידה לאכיפה ולחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות.

על פי כתב האישום שהגיש משרד החקלאות, נתפס עמשה בהברחה של מעל 4,500 ביצים בכל פעם. הביצים לא היו מפוקחות בהתאם להנחיות השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות לא היו ארוזות כנדרש, לא מוינו בתחנת מיון, לא סומנו בתאריך אחרון לשיווק ולא הוחתמו בחותמת של תחנת מיון מורשית לשיווקן.

כמו כן, הביצים הובלו ללא תעודת משלוח של המועצה לענף הלול. מחקירת הנאשם עלה כי הוא התכוון לשווק ולהפיץ את הביצים בצפון הארץ.

משרד החקלאות חוזר ומדגיש: ''כאשר ביצים מוחזקות בתנאים לא מתאימים, עולה הסיכון לתחלואה בחיידק הסלמונלה ועל כן קיים סיכון ממשי לבריאות הציבור. בדומה לכך, גם העדר מיון מבוקר ותהליך הוצאת ביצים סדוקות שבורות, כתמי דם, עובש וכן חוסר שמירה על טמפרטורה אחידה מאפשרים את התפתחות החיידק ומהווים סכנה בריאותית לציבור''.

 

תגובות

מומלצים