בשביל הבנים הדרוזים שנה שישית

אלופי צה"ל, מפכ"ל המשטרה, קצינים, חיילים ומשפחות דרוזיות ויהודיות, לקחו חלק במרוץ בשביל הבנים שנה שישית שמארגן תת אלוף במיל' אמל אסעד, שאמר לנו:"כמות המשתתפים שהגיעו מכל רחבי הארץ הם ההוכחה הטובה ביותר שכולנו עם אחד".

02.11.2018 מאת: פורטל הכרמל
בשביל הבנים הדרוזים שנה שישית

תא"ל אמל אסעד: " היום היה אירוע מדהים הטוב ביותר בשנים האחרטנות. כמות המשתתפים שהגיעו מכל רחבי הארץ הם ההוכחה הטובה ביותר שכולנו עם אחד כולנו אחים.

גם המפכ"ל רוני אלשיך, גם אלופי צה"ל נכבדים ונבחרי ציבור, אמרו את המובן מאליו, כשהצביעו ברגליים, ששום דבר לא יוכל להפריד בין העדה הדרוזית לעם ישראל".

בשם המשפחות השכולות אמרה וריגשה את כולם שרה טרודי, שהאירוע הזה מכבד יותר מכל את זיכרונו של אביה וזיכרונם של כל החללים הדרוזים.

בלטו בנוכחותם חלק מראשי הרשויות הדרוזיות שרק נבחרו : בהיג' מנסור ראש מועצת עוספיה , יאסר גדבאן ראש מועצת כסרא סמיע, מודי סעד ראש מועצת ג'ת ינוח, מופיד מרעי יו"ר פורום ראשי הרשויות הדרוזיות וכמובן המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית שיח' מוואפק טריף אשר חזר והדגיש גם ביום זה את דרישת העדה, לקיום שיוויון לכולם בחוק הלאום.

כמו כן הודו כל המברכים ליוזם ומייסד פרויקט בשביל הבנים תא"ל במיל. אמל אסעד על הצלחתו בארגון פרויקט לאומי שכזה. האירוע הבא יתקיים בתאריך 20.9.2019.

המרוץ כלל שני מקצי ריצה של 10 ק"מ ו - 5 ק"מ, מקצה הליכה עממי באורך 3 ק"מ, ומקצה רכיבה באורך 25 ק"מ.

המרוץ נוסד לזכרם של הלוחמים בני העדה הדרוזית שנפלו בכל מערכות ישראל. מטרת עמותת "בשביל הבנים" היא לחשוף את התרומה של העדה הדרוזית לחברה בישראל , לעורר שיח רב תרבותי, וליצור חיבורים בין המגזרים השונים בישראל.

המרוץ התקיים בסמוך ליער לביא, הממוקם למרגלות קרני חיטין ובאזור נבי שועייב, המקום הקדוש ביותר לדרוזים. נוסף לזאת היער הוא חלק מ"שביל הבנים הדרוזים" המוקדש לעדה הדרוזית בישראל ולנופליה במערכות ישראל. השביל עובר דרך 18 ישובים דרוזים מהכרמל, דרך הגליל ומסתיים בקבר יתרו- נבי שועייב.

במהלך האירוע התקיים הפנינג ענק לקהל הרח, שכלל אוכל דרוזי מסורתי והפעלות ספורטיביות לכל המשפחה. 

תת-אלוף (במיל') אמל אסעד, יוזם ומייסד פרויקט "בשביל הבנים" הזמין את הציבור הרחב לקחת חלק במרוץ: "אנו מבקשים לבטא את יסודות אמונתנו בכוחו של החיבור, החיבור בין המתים לחיים, בין אדם לאדמה, בין עבר להווה ועתיד, בין אדם לאדם ובין תרבות האחד לתרבות האחר. בתקופה האחרונה מרבים לדבר על זהות הלאום הישראלי ואנו כאן מבקשים לתת במה להבנה, להכרה, להזדהות ולהבעת כבוד הדדי בין יושבי הארץ הזאת. מרוץ בשביל הבנים הדרוזים הוקם על מנת לכבד את זכרם של יקירינו הנופלים ולהנציח את חיינו המשותפים באמצעות צעידות רכיבות ואירועי ספורט משותפים לכל עם ישראל".

 

בשביל הבנים לדרוזים 2018

תגובות

מומלצים