הישובים הדרוזים שלא תכננו לא יקבלו תקציב למתקני הספורט

המדינה תשקיע 700 מיליון שקלים כחלק מתכנית החומש לחברה הערבית, הרשות הדרוזית שמאוד חלשה בתכנון על שטחים תאבד את המיליונים שילכו למגזרים אחרים, הכפר הדרוזי יכול לסמן שטחים של המנהל ולתכנן עליהם מתקני ספורט, כולל בריכות שחיה.

03.10.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
הישובים הדרוזים שלא תכננו לא יקבלו תקציב למתקני הספורט

 

הישובים הדרוזים יכולים להתפתח ולקבל תקציבים גדולים לכל מטרה, בזה שיובילו תכנון מפורט וישקיעו יותר בהסדרת השטחים הפתוחים.

 

כל עוד הם לא יעשו מהלך תכנוני הם ימשיכו להאשים את האחר שהם מקופחים ולא מקבלים, היום יש הזדמנות פז לפתח את הישובים הדרוזים בכל הפרמטרים והצרכים של אוכלוסיית הישובים.

 

בפועל היום בכל הכפרים הדרוזים בגליל חסרים מגרשי כדורגל ואולמות ספורט ובכרמל חסרים מסלולי ריצה, בריכת שחיה ומתקנים לאימוני לחימה והגנה.

 

"ההשקעה של היום, ההצלחה של מחר"  המדינה תשקיע 700 מיליון שקלים בחברה הערבית, לקידום ספורט עממי, תחרותי והישגי במטרה להוביל לצמצום הפערים המקצועיים והספורטיביים ולקדם אורח חיים בריא בקרב האוכלוסייה הערבית.

 

משרד התרבות והספורט והמשרד לשוויון חברתי סיכמו במסגרת גיבוש תכנית החומש החדשה לחברה הערבית לשנים 2022 - 2026, אשר תובא לאישור הממשלה במהלך חודש אוקטובר, על שורה של צעדים אשר נועדו להגביר את העיסוק בספורט בקרב האוכלוסייה הערבית ברמה העממית, התחרותית וההישגית.

 

מטרת התכנית, להביא לצמצום פערים חברתיים וקידום שוויון חברתי באמצעות ספורט, ולשם השגת המטרות והיעדים יקצו משרד התרבות והספורט והמשרד לשוויון חברתי, באמצעות הרשות לפיתוח חברתי כלכלי לחברה הערבית, 350 מיליון ₪ מכל משרד במהלך 5 השנים הקרובות.

 

במטרה לקדם את הספורט בקרב כלל האוכלוסייה הערבית וכדי לקדם שוויון הזדמנויות, החל מגילאי ילדים ונוער, ועד למבוגרים וקשישים, תנותב עיקר ההשקעה של מנהל הספורט במשרד התרבות והספורט להקמת מתקני ספורט חדשים כגון: מגרשי כדורגל, בריכות שחייה, אולמות ספורט, מתקני ג'ודו, טניס ומגרשי אתלטיקה.

 

לצורך כך, סוכם כי ההשקעות במתקנים חדשים בחברה הערבית לא יפחתו מ-25% מכלל תקציב ההשקעות השנתי של מינהל הספורט במהלך 5 השנים הקרובות.

 

בנוסף לכך, יועבר תקציב תוספתי בסך של 300 מיליון שקלים, כך שההשקעה הכוללת במתקנים צפויה להגיע לכ- 600 מיליון שקלים בתקופת התוכנית. השקעה זו צפויה להביא לעשרות מתקנים חדשים וחדשניים, הן מקומיים והן אזוריים, שיאפשרו להגביר את הפעילות הספורטיבית בחברה הערבית ותאפשר לכל ילד וילדה להגשים חלום.

 

במטרה לעודד ולפתח את הספורט ההישגי בקרב ספורטאים בחברה הערבית, יוקצו במסגרת התכנית, 25 מיליון שקלים לקרן ייעודית בשיתוף מכון וינגייט לאיתור, פיתוח ותמיכה באמצעות מעטפת מקצועית וכלכלית לספורטאים מצטיינים, וכ-75 מיליון שקלים לפיתוח וקידום ספורט באמצעות ראשויות מקומיות הכולל גם הקמת אקדמיות לקידום ספורט הישגיי בחברה הערבית.

 

במסגרת התכנית, צפויים מאות ספורטאים מהחברה הערבית להשתלב במסלול ההישגי, אשר מטרתו הינה הגדלת הייצוג לחברה הערבית בנבחרות ישראל, במשלחות רשמיות ובתחרויות בינלאומיות ולהעניק שוויון הזדמנויות לכל ספורטאי וספורטאית מהחברה הערבית.

 

במהלך 90 הימים לאחר אישור תכנית החומש בממשלה, יקבעו הצוותים המקצועיים יעדים מדידים לתכנית ל-5 השנים הקרובות, במסגרת עבודת היחידה לאיתור ספורטאי עילית במשרד הספורט.  

 

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "מדובר בבשורה משמעותית עבור כל מי ששוויון הזדמנויות חשוב בעיניו. התכנית החדשה נועדה להעניק הזדמנות לכל ילד בחברה הערבית לרכוש כלים, לפתח מיומנויות, לחזק את בריאותו ולהגשים את חלומותיו. תכנית החומש תקים מתקני ספורט חדשים ואיכותיים במרכזי עיריות ורשויות מקומיות במגזר הערבי, תגדיל את כמות הספורטאים ההישגיים המגיעים מתוך החברה הערבית, תשלבם בנבחרות ישראל השונות ותגביר את איכות הספורט וההישגיות בטווח הארוך. שוויון הוא ערך מרכזי והתכנית החדשה היא נדבך חשוב במימושו בחברה הישראלית. אני רוצה להודות לשרה לשוויון חברתי, השרה מירב כהן ולכלל הגורמים על שיתוף הפעולה המלא והמקצועי".

 

השרה לשוויון חברתי, מירב כהן: הספורט הוא אמצעי לקידום נושאים רבים, הן ברמה האינדיבידואלית, כמו פיתוח אמונה עצמית, התמדה, מיצוי פוטנציאל ויצירת תחושת מסוגלות, והן ברמה הקולקטיבית, כאשר בני מיעוטים מייצגים בגאווה את המדינה, ומביאים לה, ולחברה ממנה מגיעים, הישגים וכבוד רב. לספורט יש יכולת ייחודית לקרב בין אוכלוסיות מרקעים שונים בכל העולם ולייצר מכנה משותף בין בני אדם. כבר ראינו בהיסטוריה איך ספורט קירב בין מדינות ועמים, ואיך ספורט מייצר שינויים חברתיים, גלובליים ומקומיים כאחד. הבשורה שאנו מביאים היום לספורט הישראלי בכלל, ולספורט בחברה הערבית, בפרט, תסייע רבות ביצירה וקידום שוויון הזדמנויות ומהווה נדבך חשוב ומשלים לתכניות נוספות שאנו מקדמים במסגרת תכנית החומש בחברה הערבית בכל תחומי החיים. אני מודה לחברי, השר חילי טרופר, ולצוותים המקצועיים במשרדים על שיתוף פעולה פורה".

 

מנכ"ל משרד התרבות והספורט, רז פרויליך: "תכנית "החומש" תספק שוויון הזדמנויות בחברה הערבית, תצמצם פערים מקצועיים במתקני הספורט ותגדיל את איכותם של נבחרות ישראל בתחרויות ארציות ובינלאומיות. משרד התרבות והספורט יוודא כי לכל ילד או ילדה יהיה הזדמנות שווה להגשים חלום. אני מודה לצוותי המשרדים אשר פעלו באמונה ומקצועיות רבה והובילו להישג חסר תקדים".

 

מנכ"לית המשרד לשוויון חברתי, יעל מבורך: "תוכנית החומש החדשה לפיתוח החברה הערבית מביאה איתה בשורה בשלל תחומים, כשגם בספורט תפקידנו לדאוג שאיש לא יישאר מאחור. אורח חיים ספורטיבי, מצוינות וחתירה להישגים הם ערכים שעלינו לטפח בכל האוכלוסיות ובכל הגילים, ויחד עם משרד התרבות והספורט נבנה את הגשרים החברתיים ונביא לצמצום הפערים".

 

 

תגובות

4. אני לפני 2 חודשים
למספר 2 יא מפגר מטומטם
3. תושב לפני 2 חודשים
לדרוש בכוח שיעשו תכניות
2. דליה לפני 2 חודשים
מצחיק
1. חלבי תושב דליה לפני 2 חודשים
דליה

מומלצים