העיוורים שמצאו בית במגרש כדורת דשא

קבוצת העיוורים בכדורת דשא רשמה הישגים בתחרויות בארץ ובחו"ל, אותם שחקניות ושחקנים בעלי שם בחברה הישראלית, פוגשים את האלופים שנותנים הרבה השראה וכוח, במיוחד לאלו שחושבים שאין להם עוד מקום בגלל שהתעוורו, לסיפור המעודד בסרטון

06.07.2021 מאת: ברוך ליבמן
העיוורים שמצאו בית במגרש כדורת דשא

 

חשוב להתחיל מהמקום בו שרה שפירו אחת הנשים המרכזיות בעמותה ובמועדון ,שחקנית ונשיאה בינלאומית בכדורת דשא, מזמינה את הנשים והגברים הדרוזים להצטרף, אם זה בתור שחקן או בתור מלווה ומסייע לעיוורים במשחק, ניתן להתקשר לשרה לטל מספר 0544319482

ככל שמסתכלים על המשחק והאופי בו משחקים ועד כמה דרוש ריכוז לקביעת הכדור קרוב כמה שיותר למטרה שזה הכדור הלבן, אז מבינים כמה כוח ויכולת יש לאותם עיוורים שעושים והשיגו הרבה מדליות, הם ממשיכים להצליח ולהשיג תוצאות טובות בתחריות שמתקיימות בארץ ובחו"ל.

חשוב לציין שעל משרדי הרווחה והרשויות המקומיות להבין עד כמה העמותה הנ"ל חשובה למען האוכלוסייה העיוורת בישובים שלהם, זו פעולה שנותנת תקווה ופותחת לעיוורים את האור בלב ובראש ובעיקר משלבת אותם בחברה טובה.

אותם מתנדבים אשר מוכנים לקחת חלק וללוות את העיוורים במשחקם, תפקידם להשמיע את קולם או לכוון אותם איך לזרוק את הכדור דשא לכיוון המטרה, השילוב הזה מאוד מוצלח, דב רוזנצוג ויגאל לרמן ואחרים עושים את זה יפה מאוד ובהצלחה.

עמותת כדורת דשא, שמטרתה לפתח, לקדם, לטפח ולעודד את העיוורים בפעילות ספורט כדורת דשא בישראל ובחו"ל, בנוסף לפעילויות משותפות בין כל חברי המועדון.

בישראל יש מספר מועדוני כדורת דשא מקצועי לעיוורים, מועדון בחיפה ורעננה ובקריית אונו, משולבים בשלושת המועדונים הללו עשרות שחקניות ושחקנים.

בנוסף למלווים של העיוורים יש גם מאמנים לכל קבוצה וקבוצה, שמלמדים את השחקנים איך להחזיק בכדור ומתי לשחרר לכיוון המטרה שזה הכדור הלבן.

השחקנית הותיקה תמי כרמלי, אשתו של עמוס כרמלי ז"ל, אחת הנשים אשר שיחקה וזכתה בהרבה מדליות בישראל ובעולם, כבר הספיקה להיות בכל המדינות אשר ענף הכדורת דשא נמצא בהן.

זה לא מובן מאליו שעיוור צריך להיות בדרגה נחותה מהאחרים, כאן המשחק הזה והאנשים האלה מוכיחים לכולם יכולת ורצון להצליח מבלי לחשוב על היאוש והשחור בעיניים, הם מאמינים ורואים בלב ואת זה אף אחד לא יקח להם, הם מבטיחים להמשיך להצליח בכל מטרה אשר תהיה.

 

 

פורטל הכרמל

עיוורים שחקני כדורת דשא חיפה 2021

תגובות

מומלצים