כוכב ההוקי מרוסיה שגריר תוכנית הסביבה

אצ'יסלב פטיסוב: "ספורט וסביבה הם שני תחומים שיאחדו אנשים ויעזרו לנו להגן על כדור הארץ"

18.11.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כוכב ההוקי מרוסיה שגריר תוכנית הסביבה

צילום נאור מרק

 

כוכב ההוקי מרוסיה משמש כשגריר תוכנית הסביבה של האו"ם. ביום שישי (12:00) יתקיים ב-Oneice Arena בתנובות מפגש עם בני נוער מישראל והכל כדי לעורר את הצורך לפעול לפתרון משבר האקלים

 

אגדות הוקי קרח של רוסיה יקיימו בחמישי (19:00) משחק ראווה בישראל בארנת הקרח הגדולה בארץ, Oneice Arena שבאזור התעשייה של מושב תנובות בשרון.

 

לישראל הגיעו כמה מהשמות הגדולים ביותר בהיסטוריה של ההוקי הרוסי ובינהם האלופים האולימפיים סרגיי קרוב, אלכסיי קסטונוב, אלכסיי גוסרוב, ויאצ'סלב בוצאייב, אלכסנדר מוגילניי, אלכסנדר קוז'בניקוב, ואלרי קמינסקי, אלכסנדר יאקושב וכמובן ואצ'יסלב פטיסוב.

 

הביקור של אגדות ההוקי הרוסיות הוא חלק מהאירועים המתקיימים השנה בארץ וברוסיה, לציון 30 שנה לחידוש היחסים בין שתי המדינות. אבל לצד משחק הראווה יתקיים ביום שישי אירוע לא פחות חשוב, בחסות תוכנית הסביבה של האו"ם ותחת הכותרת THE LAST GAME
.

 

מדובר במשחקי הוקי שמקיימות האגדות הרוסיות בראשותו של ואצ'יסלב פטיסוב ברחבי העולם, מתוך מטרה לעורר את המודעות לשמירה על האקלים וכדור הארץ. עד כה התקיימו משחקים בחמש מדינות – ארה"ב, פינלנד, איחוד האמירויות, קניה וישראל.

 

פטיסוב: "העולם היום מאוד שביר וחובתנו לעשות הכל כדי לאחד אנשים ואומות כדי להזכיר להם שאין לנו כוכב אחר. ספורט וסביבה הם שני תחומים שיאחדו אנשים ויעזרו לנו להגן על כדור הארץ".

 

פטיסוב, ששיחק במשך 12 עונות בקבוצת צסק"א מוסקבה והיה קפטן נבחרת ברית המועצות איתה זכה פעמיים בזהב האולימפי. הוא היה אחד השחקנים הסובייטים הראשונים שעברו לשחק בארה"ב בליגה הטובה בעולם ה- NHL שם שיחק בניו ג'רזי דווילס ובדטרויט רד וינגס. עם הרד וינגס זכה פטיסוב בשני גביעי סטנלי רצופים.

 

כיום פטיסוב הוא חבר מועצת הפדרציה של רוסיה. בין 2002 ו-2008 שימש יושב ראש הסוכנות הפדרלית לספורט ותרבות הגוף של רוסיה עם סמכויות שר (מקביל לשר הספורט של היום) והוא פעיל חברתי בתחום שמירת האקלים ומכהן כשגריר אזורי הקטבים בתוכנית הסביבה של האו"ם.

 

במפגש המתוכנן ביום שישי (12:00) ישתתפו שחקנים צעירים מהאקדמיה להוקי של Oneice Arena ולצידם אורחים נוספים. קישור

 

תגובות

מומלצים