כרואן חלבי לכבוש את הפסגה

כרואן סטודנטית שמסיימת תואר ראשון בהנדסה ביורפואית בטכניון, מתחילה בתואר שני, כרואן בחורה עדינה אבל לא במסלולי הריצה, היא רוצה לכבוש את הפסגה ולייצג את ישראל בתחרויות בעולם ובעיקר לתת השראה לספורטאים לפרוץ קדימה בכבוד ולא לוותר.

28.08.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
כרואן חלבי לכבוש את הפסגה

 

כרואן ממקדת את הדברים בבקשה למערכת החינוך ולאחראים להשיקיע בילדים בגיל קטן, שם יש הרבה יכולות וכשרונות שניתן לתת להם כיוון לדרך הצלחה.

כרואן: "אני התחלתי לרוץ רק כשהייתי כבר במסלול הלימודים האקדמיים, למרות שזה היה אצלי כבר בגיל קטן, אבל לא מצאתי את התמיכה ולא היתה לי יכולת להגשים את מה שרציתי. היום אני מאושרת ומצליחה בענף הריצה למרחקים".

כרואן בנוסף לספורט, היא מעורבת חברתית בקטנה, השקיעה והתנדבה בגופים רבים במסגרת המעורבות החברתית, מרכז נעורים, פרח, סחלב, מד"צים, נוער לתת, עמותת ידידים ועוד.

כרואן כבר זכתה בתארים רבים בריצה למרחקים בישראל והשתתפה בתחרות ריצה בשוויץ, אבל זה לא עוצר אותה מלהמשיך להתאמן קשה, כדי להגיע לתחרויות עולמיות, שיש בהם הרבה אתגר אישי לכל ספורטאי ישראלי.

כרואן מעלה את רף התנאים בהם היא מתאמנת באזור הכפרים בכרמל, ומציינת את החוסר במסלולי ריצה, ההפך ממקומות אחרים, למשל בדרך נוף כרמל באזור נשר שם יש ברזי מים ושירותים ובאזור מוחרקה אין לא זה ולא זה, מה שמקשה על הרצים הרבים שעושים ספורט.

כרואן בשיחה לפורטל הכרמל: "אני עוסקת בספורט בהתחשב בתרבות שלי אני לא הולכת ראש בראש עם החברה, אני מבינה משמעות ועושה נכון מה שצריך".

את כרואן מלווים בני משפחתה ובמיוחד אבא חליל שמשקיע ומעודד רבות את הבת כרואן להמשיך לעסוק במקצוע ולהתקדם בתחום הריצה למרחקים.

כרואן בת 24 שוקלת 48 ק"ג בלבד, למרות שהיא גודלת במטבח הדרוזי והאוכל מאוד טעים אבל היא שומרת, אוכלת בריא והרבה ולמרות הכל לא עולה במשקל.

כרואן: "היום יותר אנשים אצלנו מבינים את משמעות הספורט ותרומתו לאורח חיים בריא, ועד כמה חשוב לעסוק בו ביום יום, אני מאוד מעודדת ותומכת, הרבה אנשים מדברים איתי על הספורט, מה שיפה בריצה זה ענף שכל גיל יכול להשתלב בו, מבוגרים רצים למרחקים ארוכים וצעירים רצים לשפר מהירות".

כרואן:"אני משתדלת לעשות ולשפר הישגים אישיים ולכבוש פסגות, יש לי הרבה מטרות בחיים בענף וחושבת איך לתרום בעתיד גם לאחרים, היום אני שייכת לכל מני גופים ספורטיביים".

כרואן עונה לתואר של אדם עם ראייה נכונה למקום, ולא חושבת בצורה לא מחושבת, היא נעה במחשבה של להגיע בזכות ולא לעצור בשום מקום, ומצד שני להתחשב ברגשות של אחרים אם מתבקש, כרואן מפגינה אישיות אחרת שממנה ניתן להתעצם.

לדברים בסרטון

 

כרואן חלבי רצה למרחקים2019

תגובות

מומלצים