מועדוני כדורגל מהליגות הנמוכות לא רשמו הכנסות

במבצע ביקורת ארצי בקבוצות כדורגל מהליגות הנמוכות, ב-12 מועדונים נמצא כי אינם רושמים הכנסות כנדרש על פי החוק, במשרדה של עמותת ספורט נמצאו צ'קים בסכום של 4,000 שקל שלא נרשמו ומנהל העמותה טען: "הצ'קים התקבלו מהורים ביום שישי ולא הספקנו לרשום".

16.01.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מועדוני כדורגל מהליגות הנמוכות לא רשמו הכנסות

 

רשות המסים ערכה מבצע ניהול ספרים ארצי בעמותות ספורט, במטרה להביא לשימור יכולת ההרתעה והאכיפה, הוראות ניהול פנקסים וחובת רישום הכנסות. אחרי עבודת הכנה לקראת המבצע, נבחרו קבוצות כדורגל מהליגות הנמוכות ליגה א', ליגה ב' וליגה ג'  המשויכות להתאחדות לכדורגל.

במהלך המבצע נערכו 82 ביקורות בעמותות ספורט שונות ברחבי הארץ, ובקרב 12 מתוכן, נמצא שלא נרשמו ההכנסות כנדרש על פי החוק.

במועדון ספורט מאזור הצפון נמצאו העברות בנקאיות בסכום של כ-30 אלף שקל שלא נרשמו בספרי העמותה. מנהל הקבוצה הסביר: "אני מנפיק קבלות בסוף החודש ומעביר לרואה חשבון".

במשרדה של עמותת ספורט אחרת נמצאו צ'קים בסכום של 4,000 שקל שלא נרשמו ומנהל העמותה טען: "הצ'קים התקבלו מהורים ביום שישי ולא הספקנו לרשום". בבדיקת חשבון הבנק של עמותה נוספת מהצפון נמצא שהפקדה בסך 10,000 שקל שנתקבלה כתמיכה, לא תועדה בספרי העמותה כנדרש. מנהל הקבוצה טען: "לא ידעתי שצריך להוציא על זה קבלה".

באחת העמותות מאזור המרכז נהוג היה לגבות כסף עבור כרטיסים למשחקים, אך השאירו בידיהם את הספחים של הכרטיסים שנמכרו, ולא דיווחו או הוציאו קבלות בעבורם. מנהל הקבוצה הסביר: "בסוף שנה המייצג שלנו סוכם את כל ההכנסות ומדווח עליהם בדו"ח".

במהלך המבצע עלה כי לעמותת ספורט אחרת ממרכז הארץ, כלל אין תיק במס הכנסה, למרות שהתחילה לפעול כבר ממאי 2019. רואה החשבון של העמותה טען: "עדיין לא הספקנו לפתוח תיק". מנהלה של עמותה אחרת שאינה מנהלת ספרים הסביר: "אני אדם מבוגר ואין לנו הכנסות ובקושי מתקיימים כי אנחנו ליגה ג".

 

תגובות

מומלצים