מרוץ בשביל הבנים הדרוזים שנה השביעית

המרוץ בשביל הבנים הדרוזים, מתקיים היום זו שנה שביעית, ביער לביא, קרני חיטין הסמוך לצומת גולני, המרוץ כולל שני מקצי ריצה של 10 ק"מ ו - 5 ק"מ, מקצה הליכה עממי באורך 4 ק"מ, ומקצה רכיבה באורך 25 ק"מ. אלפים לוקחים חלק.

20.09.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
מרוץ בשביל הבנים הדרוזים שנה השביעית

 

תא"ל אמל אסעד "בשביל הבנים מחבר בין כולם"

תת-אלוף במיל' אמל אסעד, יוזם ומייסד פרויקט "בשביל הבנים" בראיון לפורטל הכרמל על הפרויקט שהקים והמטרות שהושגו, אמל" זהו האירוע היחיד בארץ שלוקחים בו חלק גם חיילים וגם אזרחים, מזמין את כולם לבוא לקחת חלק במרוץ בשביל הבנים".

בשביל הבנים פרויקט שקם לו לפני 7 שנים ע"י תא"ל אמל אסעד, להנציח את זכרם של הלוחמים בני העדה הדרוזית שנפלו בכל מערכות ישראל דרך אירוע ספורט, ולאפשר לקהל רחב ומגוון להביע הזדהות ותמיכה בבני המשפחות השכולות.

אמל: " אנחנו כל שנה מגיעים לאירוע שיא, השנה אמורים להגיע מעל 15000איש, כבר מרגישים את ההיענות של עם ישראל, שכולם יבואו ויזדהו וירוצו ונוכיח לכולם כי אחים לחיים אנחנו".

"את המרוץ עשינו 3 שנים בכרמל, אבל הכמות של המשתתפים גדלה, ואין מקום לחנייה, לכן היינו צריכים להעביר לגליל, המועצה האזורית גליל תחתון מארחת אותנו זו השנה השלישית. השביל עצמו התחיל בדאלית אל כרמל ועבר דרך עוספיה, והמשיך דרך כל הכפרים הדרוזיים עד קבר יתרו עה"ש, השביל הזה משמש את כולנו, את כל עם ישראל, 226 ק"מ של כולם".

אמל: "זהו האירוע היחיד בארץ שלוקחים בו חלק גם חיילים וגם אזרחים, באירוע שהוא ספורט, והזדהות וגם חיבור בין כולם, יהודים ודרוזים, חילוניים ודתיים, בין החיים למתים, בין האדם לאדמה, יום שכל כולו אהבה ואחדות, זהו עם ישראל היפה".

אמל: "שותפות באירוע המשפחות השכולות, הרשויות המקומיות, בני הנוער, הצבא, משרד הביטחון. האירוע מתקיים בזכות תרומות נדיבות מאנשים טובים ומשרדי ממשלה, השנה משרד הביטחון לקח על עצמו את מימון האירוע הזה".

אמל: "זהו אירוע שבא להזכיר לנו שאנחנו חיים בזכות אותם חללים שנהרגו, קק"ל גם החליטה לקחת את השביל ולהתחיל בסימון השביל, לבנות את המצפורים, ככה עם ישראל יטיב להכיר את הדרוזים ויתחיל לטייל בכפרים, לעזור בבניית כלכלה טובה".

 

בשביל הבנים הדרוזים שנה 7

תגובות

מומלצים