משחקים למען עוספיה

קבוצת הכדורגל מכבי עוספיה מליגה ג', משחקת עם סגל של ותיקים וצעירים, עד היום השיגה הצלחות, העתיד של שחקני הקבוצה נמצא בסימן שאלה כי הכל מתנהל בתרומה, קהל עוספיה ידוע כאוהב כדורגל, הוא בא ותומך בקבוצה, וגם ענן פרו בקבוצה.

20.10.2019 מאת: ויסאם גוטאני
משחקים למען עוספיה

 

שיבל לאלא מאמן מכבי עוספיה, זו שנה שניה, לפורטל הכרמל: "המטרה שלי שתוך חמש שנים נהיה בליגה א'".

לאחר חמישה ניצחונות רצופים, מאמן מכבי עוספיה מנמיך ציפיות אך לא מפחד להצהיר מה הן המטרות שלו. שיבל מוסיף: "המטרה העונה להגיע לפליי אוף עליון".

כשנדמה שהספורט והכדורגל בפרט יורד מסדר היום הציבורי בכרמל, בתקופה האחרונה ישנה אופטימיות זהירה ברחובות עוספיה לאור הצלחתה של קבוצת הכדורגל מכבי עוספיה בליגה ג' מחוז שומרון.

הקבוצה ניצבת במקום השני בטבלה כשהיא מושלמת עם -15 נקודות מתוך 15 אפשרויות. רק הפרש שערים מפריד בינה לבין המוליכה בית"ר חיפה.

כאמור לאחר -5 מחזורי ליגה, הקבוצה טרם איבדה נקודות ורק במחזור האחרון ההגנה החזקה של הקבוצה ספגה לראשונה העונה.

סגל השחקנים בנוי רובו ככולו על שחקני בית מעוספיה שמשחקים בהתנדבות וללא כל תמורה, ואפילו נאלצים לנסוע למשחקי החוץ ברכביהם הפרטיים ועל חשבונם. ממוצע גיל השחקנים הוא -20. 

לצד רבים מהצעירים ניתן למצוא כמה שמות בולטים כמו השוער ענאן פרו ששיחק בליגת העל וזכה באליפות המדינה עם הפועל חיפה. עלאא ווהב, והאחים איוב ונאיל סאבא ששיחקו עם מכבי עוספיה בליגה א'.

 

שיבל לאלא מאמן מכבי עוספיה

מי שמנצח על המקהלה הוא ללא ספק, המאמן שיבל לאלא בן ה-32. שיבל, טרם הוציא תעודת מאמן (כרגע מחזיק בתעודת מדריך - חייב שנתיים ניסיון בכדי להוציא תעודת מאמן) מי שרשום כמאמן הוא שוער העבר עתיר הניסיון ח'טאר אבו רוקן אך בפועל שיבל הוא זה שמעביר את האימונים ועומד על הקווים בזמן המשחקים.

זו עונתו השנייה של שיבל  כמאמן הקבוצה והוא מצליח להעמיד קבוצה חזקה וצעירה אך עם לא מעט בעיות תקציביות קשות.

השחקנים רוחשים הרבה כבוד למאמן שיבל שמצליח לגבש את הקבוצה ואומר "אני מתמקד להכין בסיס טוב לשנים הבאות. המטרה שלי שתוך חמש שנים להיות בליגה א' עם מינימום השקעה כספית".

שיבל יודע שהשנה המאבק יהיה מאוד קשה והוא מנמיך ציפיות ולא מדבר על עליית ליגה "על מנת להצהיר שאני רוצה לעלות ליגה, אני צריך שלושה שחקני רכש, מה שכנראה לא יהיה לי. לכן אנחנו משחקים ממשחק למשחק ונהנים והמטרה העונה היא להגיע לפליי אוף העליון".

שיבל שרוב שנותיו כשחקן בילה במכבי עוספיה ואף שימש כקפטן הקבוצה במשך שנתיים, פרש וחשב לבנות על קריירה צבאית ואף היה מ"פ בגולני, אחרי השחרור שלו, הוא החליט לחזור שוב לאהבתו הראשונה, לכדורגל. הוא מאמן שמאמין בהרבה טקטיקת משחק ומדבר על שאיפותיו לעתיד, "אימון זה משהו שאני לוקח בצורה מאוד רצינית ורוצה להגיע לרמות הגבוהות ביותר, מאמן נבחרת ישראל".

כששיבל מדבר על טקטיקת משחק, הוא בנה קבוצה עם מערך שכל שחקן יודע מה עליו לעשות בכל רגע נתון במשחק ומי עוזר למי. שיבל מאוד אוהב לדבר על שחקניו ולהחמיא להם ובעת הצורך אף להוריד אותם לקרקע ושיישארו צנועים תמיד.

במחזור הבא שייערך בעוד שבועיים, הקבוצה תפגוש למשחק מאוד קשה את אחת הקבוצות החזקות בליגה, מ.ס טירת הכרמל שניצבת במקום השלישי עם משחק חסר.

האחראי על תיק הספורט בעוספיה חבר המועצה מחרז מחרז אמר "כל הכבוד לקבוצה שהיא מייצגת את הכפר על הצד הטוב ביותר. אנחנו עושים את כל המאמצים על מנת לעזור לקבוצה בכל מה שיידרש ואנחנו דואגים לתקציב ראוי לספורט".

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

3. אוהד לפני 1 שנה
בחיים לא יהיה כדורגל ניהול כושל ומצליחים במזל לא יעלו ליגה
2. עיספאווי לפני 1 שנה
כל הכבוד אבל......
1. אדם לפני 1 שנה
כל הכבוד

מומלצים