נעמן עזמי לאן אתה רץ ?

לא הרבה אנשים יודעים מה זה לרוץ מרתון, מה התנאים, ואיזה קושי עוברים רצי המרתון, אבל במקרה הזה, מדובר במרתון שונה מאליו התרגלנו, מדובר באולטרה מרתון עם תנאים נוקשים ומסלולים מפרכים ביותר שהרצים כמעט רצים במצטבר יום שלם!

16.11.2019 מאת: ויסאם גוטאני
 נעמן עזמי לאן אתה רץ ?

רץ ההרים והאולטרה מרתון נעמן עזמי, יליד הכפר עוספיה בן 32 התחרה לפני שבועיים בתחרות האולטרה מרתון סובב העמק במקצה 166 קילומטרים עם 3,700 מטרים של עליות מצטברות באזור שטח הררי קשה ומלא עליות , המסלול מורכב מ 33.2 קילומטר ועל המתחרים לרוץ אותו 5 פעמים תחת זמנים מאוד נוקשים ,כמו כן חלק ניכר מהרצים פרשו כבר באמצע התחרות בשל קושי התחרות.

נעמן הגיע למקום השלישי ארצי ובין לאומי , מקום ראשון אלחנן כהן בזמן :21:09:26 שעות , מקום שני דמיטרי בדרוב בזמן 21:37.59 שעות , מקום שלישי נעמן עזמי בזמן 21:56:26 שעות.

השלישייה הראשונה הייתה בפער עצום משאר המתחרים ביותר מ5 שעות וכמעט 9 שעות ממקום אחרון, או במילים אחרות הרחק בכמעט 80 קילומטר לכל היותר.

נעמן הינו רץ מרתון, אולטרה מרתון וריצת הרים פעיל, עם זאת הוא טוען שזה תחביב ולא מקצוע.

הוא התחרה בהמון מרוצי אולטרה מרתון יוקרתיים בחו"ל  ובעבר נעמן היה הישראלי הראשון אשר סיים בהצלחה את מרוץ האולטרה מרתון דה מונט בלאן 91 קילומטר עם 6525 מטר טיפוס מצטבר ברכס הרי המון בלאן הצרפתי שבשאמוני .

כמו כן הישראלי הראשון אשר מסיים את מרוץ האולטרה מרתון 80 קילומטרים עם 5,100 מטר עליות מצטברות בהרי זאגורייה בצפון מערב יוון . שני המרוצים האלה נכללים בקטגוריית SKYRUNNING FEDERTION   העולמית מעטים רצים אשר מסיימים מרוצים מסוג זה . בנוסף, התחרה בהמון מרוצי אולטרה מרתון קשים מאוד וריצות הרים מפרכים.

נעמן: "לכל תחרות ישנם חוקים משלה, אבל אצלי חוק ה 20/80 אחוזים עובד כך,  20 אחוז זה כוח פיזי שהינו הכושר וסיבולת לב ריאה ו80 אחוזים הינם כוח מנטלי אשר השליטה הינה בראש, כיצד לצלוח את התחרות בצורה נבונה".

ריצות אולטרה מרתון וריצות הרים הינם מרוצי סיבולת שהינם מעל למרחק  42.2 קילומטר אשר מצריכות מיומנות ומקצועיות ברמה קפדנית ובריאות גבוהה ויתרה מכך כושר בסטנדרים גבוהים.

ריצות אולטרה מרתון מגיעות למרחקים שנעים בין 50 קילומטרים ועד אל מעל ל250 קילומטרים שהינה כולל עליות וירידות בהרים שנעים בגבהים שונים וזה מעמיד את הרץ במצבים קשים אל מול איתני הטבע, כגון מזג אוויר קיצוני הן קור והן חום ושטח טופוגרפי קשה והרים שנושקים לגבהים עצומים.

כיום נעמן עבר את תנאי הקבלה הקשים בכדי להתקבל שוב למרוץ היוקרתי אולטרה טרייל  דה מונט בלאן 170 ק"מ עם 10,000 מטר עליות מצטברות והוא מקווה לעבור את ההגרלה מבין אלפי רצים מכול העולם.

משפט שנעמן מאמין בו והוא תמיד אומר לעצמו

" Knowledge is power ,but powerless if you got it and you do not acknowledge it" 

המסר שנעמן רוצה להעביר "אנא תשמרו על אורח חיים בריא ותעסקו בספורט כלשהו לא משנה איזה סוג, ותמיד לדעת כיצד לכבד את הבריאות שלכם. לחדול מאכילת מצרכים לא בריאים לחדול מלהיות עצלים אל מול הטכנולוגיה מבלי לתת לגוף את מה שמגיע לו".

מחזיק תיק הספורט מחרז מחרז אירגן לנעמן ערב הוקרה במליאת המועצה המקומית ושם הוענק לנעמן גביע וטרנינג.

מחרז אמר בנושא "נעמן גאווה לכפר עוספיה, אנחנו במועצה מעודדים את הצעירים להתעסק בספורט ונמשיך לעשות הכל לטובת הספורט והכפר בכלל".

שתי התמונות מדף הפייסבוק של נעמן

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

1. יוסף עטשי לפני 12 חודשים
עוספיה

מומלצים