ספורט נשיאותי

לרגל פתיחת עונת 2019-2020 בליגת העל בכדורגל, נפגש נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין עם שחקנים ומאמנים יהודים וערבים ביוזמתו של ח״כ עיסאווי פריג׳, יו"ר שדולת הספורט בכנסת.

28.08.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
ספורט נשיאותי

צילום: מארק ניימן/ לע"מ

 

המפגש התקיים היום, שלישי, כ"ו באב, 27 באוגוסט, בבית הנשיא ולקחו בו חלק עאיד חבשי ומוחמד עוואד ממכבי חיפה, עטאא ג'אבר מבני סכנין, אבירם ברוכיאן מהפועל "אדומים" אשדוד, רמזי ספורי ומרואן כבהא מהפועל באר שבע, חטאב עבאדה מעירוני נשר, מוחמד גדיר מבני יהודה, וויסאם רבאח מהפועל חדרה והמאמן טל בנין.

"כדורגל הוא משחק קבוצתי", אמר הנשיא לשחקנים והוסיף: "פעמים רבות גם פרשנים מומחים מתעסקים בשחקן הבודד, בכישרון הבודד ולא בתפקוד של הקבוצה. בגלל שכדורגל הוא משחק קבוצתי הוא גם כלי שבכוחו לחולל שינוי." עוד אמר: "האוהדים שצופים במשחקים של הנבחרת מבינים שבכדורגל אין אזרחים שווים יותר ואזרחים שווים פחות. יהודים וערבים יכולים לשחק יחד על הדשא, ולחיות יחד בארץ הזאת. בעבור האוהדים, אתם מודל לחיקוי על המגרש ומחוצה לו, אתם סמל להצלחה, ולשותפות. הכדורגל מוכיח שוב ושוב את שיתוף הפעולה בין יהודים לערבים ושניתן לעשות זאת לטובת החברה כולה ולגאוות כולנו."

ח"כ עיסאווי פריג׳, יו"ר שדולת הספורט בכנסת אמר במפגש: "הנחלה הקטנה שנשארה לנו בארץ שמחברת בין יהודים לערבים, זו נחלת הספורט. השמחה והעצב משותפים פה- כשאתה סופג גול כשחקן אתה בוכה, כשאתה מבקיע אתה שמח. יהודים וערבים מתחבקים, הספורט מחבר בינינו."

הנשיא ציין את מיזם "מגן הכבוד - תקווה ישראלית בספורט" הפועל כבר חמש שנים, בשיתוף משרד התרבות והספורט, ההתאחדות לכדורגל, מנהלת הליגות, הטוטו ועמותת "ערכים בספורט". הנשיא אמר: "במסגרת המיזם, אנחנו מלווים עשרות רשויות ומועדונים ומעניקים בכל שנה את 'אות מגן הכבוד' למועדוני ליגת העל שבלטו במהלך העונה בעשייה חינוכית-ערכית ובהתמודדות עם תופעות של אלימות וגזענות במגרשים".

בסיום אמר הנשיא: "אנחנו לא מדברים רק על כדורגל אלא הרבה מעבר לזה, מדברים על בני אדם, שכל אחד מכבד את הדת שהאחר מאמין בה, ואת הלאום שהוא שייך אליו, וביחד עם זה מכבד את המדינה והחברה בה הוא נמצא." הנשיא איחל לכולם הצלחה בפתיחת העונה ואמר שהוא מקווה לעונה ללא אלימות וגזענות, עם הרבה שערים ומשחקים מותחים.

 


 

תגובות

מומלצים