רצי הכרמל ירוצו לזכר לוטפי נסראלדין

ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, רצי הכרמל ירצו לזכרם של לוטפי אמל נסר אלדין ולוטפי וגיה נסר אלדין זכרונם לברכה שנפלו במלחמות ישראל, הרצים יתייחדו עם משפחות השכול בריצה של עשרה קילומטרים, כולם יכולים לקחת חלק בריצה.

24.04.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
רצי הכרמל ירוצו לזכר לוטפי נסראלדין

 

לרוץ לזכרם של חללים שנפלו למען השמירה על מדינת ישראל. לוטפי אמל נסראלדין ז"ל, ביום 7 במאי 1969 עמד לוטפי להחזיר את ציודו ולצאת לחופשת שחרור.

אולם באותו בוקר נודע לו על הסיכוי לצאת למרדף ואז החליט לצאת עם חבריו ולדחות את יציאתו הביתה. במרדף זה, אשר בו נהרגו ארבעה מחבלים, נפל לוטפי.

לוטפי נולד ב 1946 בכפר דלית אל כרמל, בנו של חכ"ל אמל נסראלדין, סיים תיכון בעירוני א' בחיפה. היה חבר פעיל בתנועת "הנוער העובד והלומד" וראש שבט בתנועת "הצופים" הדרוזים. הוא היה חובב ספורט ושיחק כדור רגל, צעיר מעורב בחברה.

לוטפי גויס לצה"ל בנובמבר 1963, עבר קורס מ"כ והוענקה לו דרגת סמל. במחצית מאי 1966 הצטרף לשירות קבע ומיד לאחר מכן עבר קורס רבי סמלים וקיבל תפקיד סמ"פ. מפקדיו כתבו עליו בחות דעתם: "עובד במרץ וברצון, אחראי וממלא כל תפקיד המוטל עליו על הצד הטוב ביותר, לשביעות רצונם המלאה של מפקדיו". לוטפי הצטיין בתפקידו מבחינה מקצועית ודמותו הנאה והגאה, יחד עם כשרונו הרב להתחבב על כל רואיו עשוהו לאחת הדמויות האהודות ביותר בכל חברה.

 

לוטפי וגיה נסר אלדין נפל במבצע עופרת יצוקה, הוא היה החלל הראשון שנפל במבצע הזה, כאשר פצמ"ר פגע בבסיס צה"ל ליד נחל עוז בעוטף עזה, מהפגיעה נפצעו מספר חיילים, הם טופלו במקום והובלו במסוק לבית חולים סורוקה, שם נקבע מותו של לוטפי ז"ל, בדצמבר 2008.

אלפים ליוו את לוטפי נסר אלדין ז"ל בדרכו האחרונה בבית הקברות הצבאי בעוספיה. חיילי גדוד גולני 51 ערכו מסדר כבוד אחרון ללוטפי ז"ל .

רב סמל מתקדם לוטפי נסר אלדין ז"ל בן 38 במותו, השאיר אלמנה וילדה, הורים, אחים ואחיות.

ריצה לזכרם של לוטפי ולוטפי, תתחיל בבית יד לבנים בכפר דלית אל כרמל, ביום רביעי 08/05/2019 בשעה שש וחצי (06:30) בבוקר, ומשם דרך גלעין הכפר ובהמשך בכל השכונות של הכפר, שלמרבית הצער, השכול לא פסח עליהן.

יש לציין כי רצי הכרמל, מזה מספר שנים רצים ביום הזיכרון ברחובות דלית אל כרמל. בדרך זו, מנציחים את זכרם של החללים, ומי יתן שמספרם לא יגדל ולו באחד.

המארגנים מבטיחים לשמור על המסורת, וישמחו להצטרפות אחרים לריצה כולה, או לחלקים ממנה. 

לוח הזמנים לריצה לזכר החללים הדרוזים בהובלת רצי הכרמל ביום הזיכרון 

בתאריך 08/05/2019 בבית יד לבנים הינו :
06:10 התכנסות .
06:20 תדריך בטיחות והסבר על המסלול* .
06:30 זינוק
07:40 כיבוד ודברי סיכום
08:00 פיזור
המסלול יתחלק לשלושה מקצים
הליכה 2 ק"מ.
ריצה 5 ק"מ.
ריצה 10 ק"מ.

 

תגובות

מומלצים