שחקן מקצועי לא מתפשר

סוד ההצלחה של טובי הכדורגלנים בעולם, שחקן מקצועי משתמש בכלים מודרניים.​​​​​​​ שחקן מקצועי בענף כמו כדורגל חייב להיות בעל כישורים יוצאי דופן על מנת לזכות בחוזה שמן מקבוצה מובילה. יחד עם זאת השאיפה של כל שחקן מעולה היא להגשים את החלום ולהיות בטופ העולמי.

09.06.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
שחקן מקצועי לא מתפשר

 

כדורגל הוא הספורט הנפוץ ביותר בעולם ועם זאת רק מעטים מגיעים למקומות הגבוהים באמת. אז מהו סוד ההצלחה של שחקנים מעולים כמו מסי ורונלאדו? במילה אחת טכנולוגיה.

יש שייטענו שכשרון הוא מרכיב הראשון והחשוב ביותר, זה נכון בחלקו. כשרון ישים את השחקן בשורה אחת יחד עם עוד כשרונות רבים אך הגורם שדוחף את השחקן מעבר הוא ההשקעה האישית.

כיצד יודע כל שחקן היכן נכון להשקיע את מרב המאמצים? בעזרת עזרים טכנולוגיים. הנתונים היבשים הם שמשנים את התמונה בסופו של דבר ולהם השחקן המקצועי המודרני נותן את מרב תשומת הלב. בואו נלמד על כמה מהם. 

החידושים טכנולוגיים של שנות האלפיים הביאו לכך שנוצרו מקצועות חדשים ושונים סביב הנתונים הרבים המתקבלים מכל אימון ומשחק. אחד המקצועות המעניינים ביותר הוא של אנליסט כדורגל.

כלי הניתוח שמגיעים מתחום הסטטיטיקה וההסתברות, משמשים את האנליסט, לביצוע ניתוחים מורכבים על הנתונים שהתקבלו. המידע יכול להצביע על מגוון רחב של נקודות לעבודה עבור השחקן.

התוצאות המתקבלות לאורך למעלה משני עשורים מראות שקבוצות ושחקנים העושים עבודה אימונית בצמוד לניתוח נתונים, שיפרו את היכולות של השחקנים ושל הקבוצה. נהוג גם להשתמש בנתונים להצגת שחקנים בזמן ״צייד כשרונות״ וכך להבטיח לו את החוזה המיוחל. חשוב להדגיש שניתן לראות הבדל משמעותי בין אלו שעושים שימוש בנתונים בצורה אדוקה לבין אלו שלא וכיום אין כמעט קבוצה שאין בה שחקן מקצועי שעובד עם מנתח נתונים צמוד.

שחקן מקצועי מנתח את נתוני המשחק.

מלבד הכדור, היחידה הקטנה ביותר על המגרש היא השחקן. השפעה של שחקן על ביצועי הקבוצה היא ישירה, הנסיון האישי והיכולות על המגרש יכולות להכריע משחקים. התזונה, המצב הרגשי והכושר הן נקודות ההשפעה העיקריות על יכולות השחקן. ניתן למדוד את השינויים ברמת המיקרו ולעקוב אחרי הנתונים אותם הם מספקים. דפוס שגוי של תזונה או על ירידה בכושר השחקן יתבטאו מיד במספרים. בצורה זו חיזוק החלק שנחלש תורם לשיפור היכולות של השחקן. תהליך זה כמובן משפיע בצורה רחבה על ביצועי השחקנים האחרים בקבוצה. 

כיום ניתן לבצע ניתוח התנועה על המגרש.

אחד הכלים החדישים שניתן למצוא בארגז הכלים הטכנולוגי העומד לשירותיו של כל שחקן מקצועי בטופ העולמי הוא השימוש בהדמיות מחשב לצורך ניתוח התנועה של השחקן במהלך המשחק. מצלמות לוכדות את המידע ולאחר מכן אלגוריתם מתוחכם מוסיף את הסימון על כל שחקן. היכולת של שחקן לראות בצורה ויזואלית את ניתוח המשחק בתוספת דגשים על המסך יוצרת כלי רב עוצמה. לסיכום, שחקנים העושים שימוש בניתוח נתונים עוקפים את חברים ומתחריהם לאורך השנים על ידי מיקוד האימון.

 

תגובות

מומלצים