שער שוויון והבועטות חינוך בליגה אחרת בקצרין

זוהי השנה השישית בה פועלת תכנית "שער שוויון" בקצרין בשני בתי הספר היסודיים, "דרכי נועם" ו"גמלא" ילדי כיתות ה-ו. לכל קבוצה מאמן שמלווה אתה לאורך כל הפעילות

31.01.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
שער שוויון  והבועטות חינוך בליגה אחרת בקצרין

 

בתוך בית הספר ומחוצה לו, השותפים היישוביים הם עיר ללא אלימות בתקצוב התוכנית ואוהלו שם יש מרכז למידה בכל שבוע, לאחרונה נפתחה גם קבוצת בנות "הבועטות".

מחלקת החינוך של המועצה המקומית קצרין, לא עוצרת לרגע והשנה זכתה ב"קול קורא" מיוחד שהוציאה עמותת "שער שיוויון" להקמת גירסא חדשה ונשית במיוחד, נבחרת כדורגל בנות הנקראת ״בועטות״. שהתחילה את דרכה השנה בבית ספר "גמלא".

קבוצת בועטות היא אחת מתוך קבוצות כדורגל רבות בפריסה ארצית ועל כן, אותרו בנות מכיתות ה׳ – ו׳, חובבות כדורגל וגם מעוניינות לייצג את ביה״ס גמלא בכבוד. מטרת התוכנית לקדם שיוויון מגדרי בחברה הישראלית באמצעות הקמת קבוצת כדורגל, תחום שנתפס כנחלתם הכמעט בלעדית של הגברים.

במהלך האימונים המאמנת שיר לוי, מורה לחינוך גופני בביה״ס, עובדת על העצמת המשתתפות, חיזוק הביטחון העצמי, חיזוק תחושת מסוגלות, הערכה עצמית ומסוגלות. הקבוצה מונה 14 בנות, שמתאמנות פעמיים בשבוע באופן קבוע. אחת לחודש וחצי יתקיים טורניר כדורגל אזורי בו יזכו הבנות להיפגש עם בנות מישובים אחרים, חלקן מרקע דתי או תרבותי שונה. בטורנירים ניתן דגש מיוחד להתנהגות ספורטיבית והגביע שבו זוכה הקבוצה המנצחת הוא גביע ״הקבוצה ההוגנת״. והזדמנות זאת, נאחל לבנות הקבוצה ולמאמנת שיר הצלחה רבה.

שער שוויון הינו מיזם חברתי, חינוכי וספורטיבי אשר מטרתו העיקרית – הקניית מסגרת חינוכית, חברתית וספורטיבית לילדים ונוער מאזורי הפריפריה החברתית של מדינת ישראל.

בתכנית זו מוקמות קבוצות בבתי ספר. חניכי הקבוצה נפגשים 4 פעמים בשבוע לאורך שנת הפעילות, פעמיים בשבוע מפגש מקצועי עם מאמן הקבוצה ופעמיים, למפגש עם חונכי הקבוצה במרכז למידה, בו זוכים לסיוע בשיעורי הבית ובהכנה למבחנים וכן לפעילויות חינוכיות להקניית ערכים ולגיבוש הקבוצה.

פעם בחודש מתקיים בכל מחוז טורניר גדול וחגיגי אליו מגיעות כלל קבוצות האזור ולקראתו הציפייה של הילדים גדולה מאד. בטורנירים מושם דגש על התנהגות ספורטיבית ואף מוענק בסופו גביע "הקבוצה ההוגנת".

במסגרת התכנית פעילים מאות מתנדבים ברחבי הארץ הממלאים את תפקידיהם מתוך שליחות ושאיפה לסייע בהתפתחותו של דור העתיד במדינה.

בשנת הפעילות תש"פ, ה-11 בתולדות הארגון, משתתפים בתוכנית שער שוויון 4,500 ילדים ונערים, גילאי 9-16 בכל רחבי ישראל, במעל 300 בתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים ותיכונים, מרמת הגולן ועד אילת. (מתוך האתר הרשמי של תוכנית שער שיוויון).

המאמן מוחי מלווה את קבוצת שער שיוויון של בית ספר "גמלא" כבר כמה שנים ובימי שני מקיימים פעילות של מרכז למידה עם חברה ממכינת מיצר ובבית הספר "בדרכי נועם" המאמן הוא נועם שמאכה. הקבוצות יוצאות למשחקי חוץ ומארחות גם משחקי פנים.

בטורניר הפתיחה החגיגי שנערך בקריית שמונה בסוף חודש דצמבר, בית ספר "גמלא" קיבל את גביע ההוגנות. הטורניר הבא יערך ביום רביעי ה 19.2.2020 בחצור הגלילית.

 

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

פורטל הכרמל

תגובות

מומלצים