תא"ל אמל אסעד "בשביל הבנים מחבר בין כולם"

תת-אלוף במיל' אמל אסעד, יוזם ומייסד פרויקט "בשביל הבנים" בראיון לפורטל הכרמל על הפרויקט שהקים והמטרות שהושגו, אמל" זהו האירוע היחיד בארץ שלוקחים בו חלק גם חיילים וגם אזרחים, מזמין את כולם לבוא לקחת חלק במרוץ בשביל הבנים".

15.09.2019 מאת: חסין חלבי
תא"ל אמל אסעד "בשביל הבנים מחבר בין כולם"

 

בשביל הבנים פרויקט שקם לו לפני 7 שנים ע"י תא"ל אמל אסעד, להנציח את זכרם של הלוחמים בני העדה הדרוזית שנפלו בכל מערכות ישראל דרך אירוע ספורט, ולאפשר לקהל רחב ומגוון להביע הזדהות ותמיכה בבני המשפחות השכולות.

אמל: " אנחנו כל שנה מגיעים לאירוע שיא, השנה אמורים להגיע מעל 15000איש, כבר מרגישים את ההיענות של עם ישראל, שכולם יבואו ויזדהו וירוצו ונוכיח לכולם כי אחים לחיים אנחנו".

"את המרוץ עשינו 3 שנים בכרמל, אבל הכמות של המשתתפים גדלה, ואין מקום לחנייה, לכן היינו צריכים להעביר לגליל, המועצה האזורית גליל תחתון מארחת אותנו זו השנה השלישית. השביל עצמו התחיל בדאלית אל כרמל ועבר דרך עוספיה, והמשיך דרך כל הכפרים הדרוזיים עד קבר יתרו עה"ש, השביל הזה משמש את כולנו, את כל עם ישראל, 226 ק"מ של כולם".

אמל: "זהו האירוע היחיד בארץ שלוקחים בו חלק גם חיילים וגם אזרחים, באירוע שהוא ספורט, והזדהות וגם חיבור בין כולם, יהודים ודרוזים, חילוניים ודתיים, בין החיים למתים, בין האדם לאדמה, יום שכל כולו אהבה ואחדות, זהו עם ישראל היפה".

אמל: "שותפות באירוע המשפחות השכולות, הרשויות המקומיות, בני הנוער, הצבא, משרד הביטחון. האירוע מתקיים בזכות תרומות נדיבות מאנשים טובים ומשרדי ממשלה, השנה משרד הביטחון לקח על עצמו את מימון האירוע הזה".

אמל: "זהו אירוע שבא להזכיר לנו שאנחנו חיים בזכות אותם חללים שנהרגו, קק"ל גם החליטה לקחת את השביל ולהתחיל בסימון השביל, לבנות את המצפורים, ככה עם ישראל יטיב להכיר את הדרוזים ויתחיל לטייל בכפרים, לעזור בבניית כלכלה טובה".

"אני מזמין את כולם ליום של הזדהות ואחווה, לצומת גולני קרני חיטין, משפחות יכולות להגיע ולקחת חלק באירוע בשביל הבנים".

מרוץ בשביל הבנים הדרוזים יתקיים, זו השנה השביעית ביום שישי, 20.9.19, ביער לביא,קרני חיטין הסמוך לצומת גולני. המרוץ יכלול שני מקצי ריצה של 10 ק"מ ו - 5 ק"מ, מקצה הליכה עממי באורך 4 ק"מ, ומקצה רכיבה באורך 25 ק"מ.

במהלך האירוע יתקיים הפנינג ענק לקהל הרחב אליו צפויים להגיע עשרות אלפי מבקרים שייהנו ממפגן של אחדות ושותפות אוכל דרוזי מסורתי והפעלות ספורטיביות לכל המשפחה. 

לו"ז אירוע:
05:30 פתיחת אירוע
06:45 זינוק 25 ק"מ רכיבה
07:15 זינוק 10 ק"מ ריצה
08:00 זינוק 5 ק"מ ריצה
 08:15זינוק 4 ק"מ צעדה
9:30 חלוקת גביעים

10:00 טקס מרכזי
לו"ז האירוע נתון לשינויים

לפרטים נוספים: www.bshvilhabanim.org.il

 

בשביל הבנים הדרוזים שנה 7

תגובות

מומלצים