איהאב חיר הבעלים של רשת בתי חולים גריאטריים

איך מתנהל בית חולים סיעודי. איהאב חיר מרחיב על חיי החברה, איכות החיים והטיפול הרפואי שמעניקים במוריה לאוכלוסייה המתבגרת.

07.09.2012 מאת: פורטל הכרמל
איהאב חיר הבעלים של רשת בתי חולים גריאטריים

איהאב חיר, משפטן במקצועו מכפר פקיעין, שמנהל הוא, אביו והאחים שלו רשת מוריה, רשת בתי חולים גריאטריים. הם החלו בעסק בשנת 1992 כאשר הקימו את המוסד בפקיעין ומאז המשיכו להתרחב והגיעו לחיפה, איהאב כמשפטן מסייע בכל נושא הניירת.

איהאב: "אנחנו המוסד היחיד בחיפה בבעלות לא יהודית, יש לנו את האפשרות לטפל מבחינה מינטלית בלא יהודים".

איהאב: "המדינה מעניקה מימון מלא או חלקי לזקנים חולים שצריכים אשפוז גריאטרי, הדבר תלוי במצב הכלכלי והמצב הרפואי של אותו זקן חולה".

"אנחנו קבוצה שמפעילה 3 מוסדות בתחום מזה כמעט 20 שנה. יש לנו חברת סיעוד ביתית דרך המוסד לביטוח הלאומי. יש לנו חולים שבדרך כלל מרותקים למיטות. גם חולים תשושי נפש חולי אלצהיימר למשל חולים שמחלותיהם מחייבים טיפול ומעקב אינטנסיבי".

"חיי חברה ושיפור חברת האדם זה מה שאנחנו מעניקים בנוסף לטיפול הרפואי והשיקומי"

איהאב: "אני אישית מעדיף שזקנים יהיו בבית בתנאי אחד שהם מטופלים כראוי בצורה סוציאלית, רפואית ושיקומית. היום כולם עובדים ואין מי שיטפל בזקנים, בנוסף לתוחלת החיים שהיא עולה"

"אנחנו מאוד שקופים עם המשפחות והמשפחות יכולות לבקר בכל עת גם בשעות לא שגרתיות".

איהאב: "הגוף המפקח עלינו הוא משרד הבריאות, אנחנו עובדים תחת אישור המדינה. יש לנו צוות בהתפלגות רב מקצועית. המנהל הרפואי שלנו ד"ר גמאל חסון, ועוד רופאים וצוות סיעודי שמורכב מאחים סיעודיים, עובדים סוציאליים, צוות מטפלות, עובדי מטבח משק. כמעט 80 עובדים מועסקים".

"הדייר נכנס ויכול לעזוב מתי שירצה, לא מגבילים משפחות בנדון. אנחנו לא מוכרים מוצר אלא שירות".

איהאב חיראיהאב: "כאשר מדובר בקשיש אז עדיף שישאר במוסד ולא לבלבל אותו ולהחזיר אותו לבית ושוב להביא אותו למוסד, עדיף שיהיה במקום אחד שיתרגל אליו ובני משפחתו יכולים לבקר אותו מתי שירצו. הכל זקן רוצה להיות בית גם אם הוא חולה ויש קשיים בהתאקלמות אבל אנחנו פותרים את הבעיות בצורה הכי מתאימה ונוחה".

"עדיין במגזר הדרוזי יש מנטליות מסויימת ואין מודעות למוסדות סיעודיים. אדם שמביא את אביו למוסד סיעודי הוא נתקל בהתנגדות חברתית אבל לאט לאט התפיסה משתנה".

"בקרוב הולכים לפתוח מוסד סיעודי שישרת את דליה ועוספיה".

אתם יכולים לפנות בכל שאלה לגבי בתי החולים לסיעוד האשפוז והתנהלות הדברים. איהאב וצוות מקצועי ומיומן עומד לרשותכם ומזמין אתכם להתקשר בכל עת לייעוץ: 04-6783960 , 054-2266033

 

{YouTubeVideo id=05ixhFuwwLw}

http://www.youtube.com/watch?v=05ixhFuwwLw

תגובות

3. כרמליסט לפני 7 שנים
גאווה לעדה
2. בעל עסקים לפני 7 שנים
בהצלחה איהאב
1. חולוד חמדאן לפני 7 שנים
איחולי הצלחה

מומלצים