איה נאפה

עד לשנת 2000 הייתה איה נאפה כפר דייגים קטן. כיום מהווה העיירה מוקד משיכה לתיירים רבים למול החופים בה, ספורט ימי בדמות גלישת רוח וסקי מים, חיי לילה ועוד.

13.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
איה נאפה

קרדיט תמונה:freepik

 

ההיסטוריה של איה נאפה

משמעות המילה "נאפה" היא יער עבות, כשבעבר היה יער באזור העיירה. ב-1100 נבנה מנזר על גבעה שהיא כיום מהווה את מרכז העיירה, כשעל פי המסופר אותה גבעה התגלתה על ידי צייד במקום. במנזר היווני אורתודוקסי הייתה דמותה של מריה הקדושה אשר זכתה לכינוי "מריה הקדושה מנאפה" ובהמשך קיבלה אם השם הקצר יותר "קדוש מנאפה", כשביוונית "איה" משמעותו קדוש.

על פי המסופר אף אדם לא גר באזור איה נאפה עד 1790. התושב הראשון שהגיע לאזור היה במקור מיוון במקור והגעתו לאזור קרתה בשל סכסוך שהתגלה בינו לבין השלטון העות'מני ששלט באי באותה את.

עת פלישת הטורקים לקפריסין, כשהחלק הצפון מזרחי של האי נכבש על ידם, נמנעו הטורקים לכבוש את איה נאפה בשל העבודה שבמקום היה בסיס בריטי. על כן, עד היום איה נאפה נותרה בחלק היווני של קפריסין.

משנת 2013 קיימת עבודה רבה בעיירה בכל הנוגע לתשתיות העיירה גם עבור הגברת התיירות בה. המטרה של קברניטי העיירה להפוך את איה נאפה לאחד מאתרי התיירות הבולטים באירופה.

חוף ניסי

חוף ניסי באיה נאפה זכה לאורך השנים במספר תארים נחשבים. בין היתר, זכה החוף במקום השלישי בחופים הפופולריים ב"אינסטגרם" לשנת 2017. ברשת החדשות האמריקאית CNN הומלץ חוף ניסי כחוף שהכי כדאי לבקר בו בקיץ 2018. בשנת 2011 זכה החוף במקום הראשון באירופה ברשימת החופים של אתר האינטרנט TripAdvisor.

בחוף ניסי קיים אי קטן בסמוף לחוף שאליו ניתן להגיע הליכה במים רדודים. בחוף נקודה פופולרית לקפיצה מצוקים. 

חוף מקרוניסוס

חוף מקרוניסוס זכה במקום השלישי במסגרת החוף הכי יפה ביוון וקפריסין של ה-Weekly Travel. החוף רגוע ושקט ועל כך מושך אליו משפחות. צורתו של החוף דומה לצורה של עץ והוא נהדר לטיול רגלי ארוך לאורכו.

חוף אאיה ת'קלה

חוף ים גם כן שקט ובו תמצאו פחות מבקרים. על צוק בצד המזרחי של החוף ישנה את כנסיית ת'קלה הקדושה. הכנסייה הייתה בעבר מרפאה בתקופה המוקדמת של הנצרות, כששם החוף מגיע משמה של הכנסייה. סמוך לכנסייה ישנה מערה בה ניתן לבקר.

חוף ותקיה גוניה

החוף נמצא 400 מטרים מזרחית למפרץ סיני. החוף מורכב ממפרצון סלעי שמיקומו לא מאפשר משבי רוח. החוף נחשב לרצועת הרגעות נעימה.

 

תגובות

מומלצים