איך בוחרים רופא שיניים מומלץ לטיפול?

​​​​​​​בין אם כתוצאה ממעבר דירה, בין אם בשל החלפת ביטוח רפואי, בין אם רופא השיניים שלכם יוצא לפרישה ובין אם לא עשיתם בדיקה שגרתית כבר המון זמן, מציאת רופא שיניים מומלץ זו משימה חשובה שכדאי להשקיע בה, בכל זאת מדובר במראה ובבריאות השיניים שלכם.

08.07.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
איך בוחרים רופא שיניים מומלץ לטיפול?

freepik

 

כיום יש דרכים רבות וטובות לבחור רופא שיניים מקצועי, לכן רגע לפני שאתם מתאמים תור לבדיקה, שימו לב לפרמטרים הבאים.

תחום ההתמחות

בתחום רפואת השיניים יש התמחויות שונות ולכל רופא יש את ההתמחות שלו. לכן עליכם לבדוק שרופא השיניים מתמחה בסוג הטיפול לו אתם זקוקים. אם אתם רק זקוקים לבדיקה שגרתית או סתימה תוכלו לתאם תור עם רופא שיניים כללי ולקבל את הטיפול הנחוץ. אולם אם יש לכם בעיה ספציפית חפשו רופאי שיניים מומלצים באותו התחום ובחרו ברופא בעל ניסיון מקצועי על מנת שיבנה לכם תכנית טיפול ייעודית ומותאמת אישית.

קבלו המלצות מאחרים

במקרים רבים הכי פשוט לסמוך על חוכמת ההמונים. אם אתם רוצים למצוא רופאי שיניים מומלצים אתם יכולים פשוט לשאול חברים, בני משפחה, עמיתים לעבודה או מכרים שעברו טיפולים דומים. לאורך שנים זו הייתה אחת הדרכים הפופולריות ביותר לאתר בעלי מקצוע, במיוחד כאשר מדובר באנשים שגרים בסביבה הקרובה לכם ויכולים להמליץ לכם על רופא שיניים מקצועי בסביבת המגורים שלכם.

מחירי הטיפולים

דרך נוספת לבחור רופא שיניים מומלץ לטיפול היא על ידי מחירי הטיפולים. טיפולי שיניים פרטיים יכולים לדרוש מכם השקעה לא מבוטלת, יחד עם זאת המחירים לא פעם מעידים על רמת המקצועיות של הרופא, טכניקות הטיפול והחומרים בהם בוחר להשתמש. רופא מומלץ ולו ניסיון עשיר וידע רב יגבה סכומי כסף גבוהים יותר עבור הטיפולים שמספק, אך גם ברוב המקרים יציע לכם את התוצאות הטובות ביותר.

ידע וניסיון של הרופא

הידע והניסיון של רופא השיניים מהווים פרמטר חשוב. כמה שנים הרופא למד? היכן? באילו טיפולים מתמחה? האם דואג לעבור השתלמויות בתחום? האם הוא מקפיד להתעדכן בטכניקות ושיטות טיפול חדשות?  אילו תעודות תלויות לו על הקיר? עליכם לבחור ברופא שיניים שיספק לכם את הטיפול הטוב והמקצועי ביותר.

שקיפות ואמינות

כאשר אתם מפקידים את השיניים שלכם בידיו של מישהו אחר, עליכם להיות בטוחים שהם נמצאות בידיים הטובות ביותר. קחו בחשבון שברוב המקרים קשה מאוד להעריך עלות של טיפול שיניים מקצועי ללא בדיקה מקיפה של הפה והשיניים. אף רופא אינו יכול להציע לכם הצעת מחיר על טיפול מסוים לפני שפגש אתכם וערך לכם בדיקה מקיפה כדי להבין מהו מצבו של חלל הפה שלכם. לאחר ביצוע בדיקה הרופא יחליט על תכנית טיפול וייתן הצעת מחיר בהתאם לה.

בדיקה ברשת

עוד דרך שזמינה עבורכם כאשר אתם מחפשים אחר רופאי שיניים מומלצים היא לחפש ברשת המלצות, ביקורות וחוות דעת של מטופלים קודמים. אפשר לחפש המלצות על רופאי שיניים בקבוצות פייסבוק מקומיות, בפורטלים של העיר בה אתם גרים וכדומה. אם מתאפשר לכם קראו פוסטים של ביקורות, המלצות וחוות דעת של מטופלים ותאמו ביקור אצל הרופא כדי להתרשם באופן אישי.

 

תגובות

מומלצים