איך להיפטר מריח רע בחדר האמבטיה ?

כמה פעמים קרה לכם שנכנסתם לחדר האמבטיה בבית ומצאתם את עצמכם מתמודדים עם ריח מאוד לא נעים ששורר במקום?

13.06.2018 מאת: פורטל הכרמל
איך להיפטר מריח רע בחדר האמבטיה ?

פתחתם את החלונות, פתחתם את הדלתות, שטפתם את הרצפה ואת כל הכלים הסניטריים השונים, ועדיין חדר האמבטיה היה מוצף בריח מאוד לא נעים עד כדי כך שבלתי אפשרי להיכנס למקום ולשהות בו.

סביר להניח שאם כך הדבר, הרי שהריח הרע נובע ממשהו פנימי, לא משהו חיצוני. במילים אחרות, סביר להניח שאתם מתמודדים עם סתימה בחדר האמבטיה. ייתכן והסתימה היא באסלה, ייתכן והיא בכיור או במקלחת עצמה. כעת מה שעליכם לעשות זה להזמין אינסטלטור לצורך פתיחת סתימות.

לפני שאנחנו מסבירים ממה זה נובע וכיצד מטפלים בבעיה, חשוב להדגיש, אם יש בעיה כזו, אל תמהרו לטפל בה בעצמכם. אם אין לכם את הידע ואת הכלים הדרושים לטיפול בבעיה, סביר להניח שאתם תחמירו את הבעיה ולא בהכרח תפתרו אותה. לכן מוטב להזמין גורם מוסמך בפתיחת סתימה שיטפל בה.

נקודה נוספת שצריך להדגיש היא, אל תחכו עם זה. הריח הרע לא ייעלם מעצמו, להיפך, הוא רק יתגבר, ולא רק שהוא יתגבר הוא עלול להתפרס בכל הבית מה שעלול להיות מאוד לא נעים. צריך לומר עוד משהו, הריח הרע יכול להיות בעייתי גם מהיבט בריאותי. הוא עלול לגרום לבחילות, כאבי ראש וכדומה.

כיצד נוצרת סתימה וכיצד מתמודדים איתה

סתימה נוצרת בדרך כלל כתוצאה מסיטואציה בה אנחנו מכניסים הרבה חומרים שיוצרים פקק בצנרת. זה יכול להיות צנרת המים או הביוב. בדרך כלל זה קורה באסלה כתוצאה מכך שאנשים מכניסים מגבונים לחים או דברים דומים, וכן זה יכול לקרות בכיור, כתוצאה מכך שאנשים לא שמים לב מה עובר דרך חור הכיור אל הצינורות. סיבה נוספת בגללה יש סתימה בצנרת, זה בגלל שמדובר בצינורות ישנים. צינורות שחוקים, הרוסים, כאלה שגדלו בתוכם שורשים, גם אם אנחנו נימנע מהכנסת חומרים אסורים אל תוך הצנרת, הרי שהיא עצמה עלולה לייצר את הסתימה בתוך עצמה..

הדרך להתמודד עם סתימה היא באמצעות פתיחה שלה. לשם כך, יש להזמין גורם מקצועי שמתמחה בנושא. הוא יעבור על הקיר עם מצלמה אינפרה אדום, אשר תבחן איפה הטמפרטורה בתוך הקיר משתנה, מה שמלמד אותנו ששם יש סתימה. בנקודה זו הוא יטפל, בין אם מתוך הצנרת ובין אם מחוצה לה, במידה ואין אפשרות לטפל בתוך הצנרת.

הפתרון לפתיחת סתימה הוא מאוד פשוט, מדובר על תהליך שלא דורש הרבה זמן ולא דורש עבודה קשה מדי, אך חשוב מאוד שמי שיבצע אותה, יהיה גורם מקצועי שידע מה הוא עושה ומשתמש בכלים הנכונים. מן הסתם, הוא צריך גם לבצע בדיקה בסיום התהליך, לוודא שהכל תקין.

 

תגובות

מומלצים