איך להתכונן לקראת מעבר דירה

כל שינוי בחיים מחייב הכנה מתאימה, ובמיוחד אם מדובר בשינוי משמעותי כמו מעבר דירה. לא מעט אנשים חוששים מהבלגן ומעומס המשימות - אבל אם מקפידים על התנהלות מסודרת אפשר לתקתק הכל בזמן וליהנות מהחיים בבית החדש.

10.05.2020 מאת: פורטל הכרמל והצפון
איך להתכונן לקראת מעבר דירה

 

רשימת מטלות מפורטת - לפחות חודש מראש

כדי לא לפספס כלום, מומלץ להכין רשימה מפורטת של כל המטלות שצריך לבצע במסגרת המעבר. סגירת חשבונות מול הרשות המקומית, תאגיד המים, חברת החשמל, ספק הגז וכו', יצירת קשר עם ספק תשתית האינטרנט והטלוויזיה כדי לתאם את ההעברה, מציאת חברת הובלות, תיאום הדברה לדירה החדשה, בירוקרטיה שקשורה להעברת הילדים למסגרות חדשות במידת הצורך, קניית ציוד שחסר בבית שאליו עוברים (למשל כשעוברים מדירה שיש בה ארונות קיר לכזו שאין בה ארונות) ועוד.

בנוסף כדאי מאוד ליצור עוד רשימה: של כל הפריטים שצריך לארוז. העברת תכולת דירה כוללת בדרך כלל שלל חפצים, וכשיש רשימה קל לתכנן את האריזה.

אריזה - בלי לחכות לרגע האחרון

אופציה אחת היא למצוא חברה שמבצעת הובלת דירה כולל אריזה. בדרך זו השירות אמנם מתייקר, אבל אתם חוסכים זמן שגם הוא משאב יקר ובנוסף יודעים בוודאות שכל פריט ופריט ייארז באופן המקצועי ביותר. אם החלטתם לארוז בעצמכם, מומלץ לפרוס את המלאכה במשך לפחות שבועיים-שלושה, בהתאם להיקף התכולה.

אם יש לכם רשימה מסודרת, כאמור קל לתכנן נכון - מה ייארז קודם כי ממילא אין בו צורך, ומה יישאר ליום יומיים האחרונים כדי שתוכלו להשתמש בו. המלצה נוספת היא לנצל את מעבר הדירה כדי למיין את כל הרכוש שצברתם: מה שאתם באמת צריכים לארוז, ואת כל השאר לתרום / לנסות למכור / לזרוק (לאשפה או לאתרי מחזור מתאימים - כשעובדים בצורה מסודרת יש זמן להגיע גם אליהם).

בחירת חברת הובלות

כל ההכנות לקראת המעבר מתנקזות ליום שבו תתבצע ההובלה. כדי שגם היום הזה יעבור בקלות, חשוב לבחור באופן מושכל את אנשי המקצוע שישנעו את כל מה שצברתם לאורך השנים אל הבית החדש.

ההחלטה עם איזו חברת הובלות דירה לבצע את המעבר צריכה להתקבל על בסיס המלצות של לקוחות קודמים, ניסיון של הצוות ומן הסתם גם המחיר. חשוב לוודא שאתם מקבלים הצעת מחיר כתובה וסופית, כדי שלא תהיינה הפתעות בזמן אמת. בנוסף מומלץ לוודא שהתכולה מבוטחת, כך שגם אם ייגרם נזק כלשהו אתם לא תצטרכו לשלם את המחיר.

בלי לחץ

התקופה שלקראת המעבר, ובמיוחד היום שבו מתבצעת הובלת דירה, עלולים להיות לחוצים. אם יישמתם את כל ההמלצות הנ"ל, אתם יכולים להיות רגועים ולדעת שהכל יעבור בשלום ואפילו בקלות. עוד טיפ קטן הוא לפרגן לעצמכם בילוי אהוב בשבוע שלפני המעבר וגם יום או יומיים אחריו. כשאתם מנקים את הראש מכל המשימות והמחשבות, וגם נחים קצת, קל יותר לגייס את המוטיבציה והאנרגיה לצורך המשך הפעילות.

 

תגובות

מומלצים