איך לעצב חדר ילדים? כך תוכלו להשיג את התוצאה המושלמת

אחת מהמשימות המורכבות והמאתגרות ביותר בעיצוב הבית, זה השלב שבו אתם נדרשים לעצב את חדר הילדים. ככל שהילד יתבגר כך יהיו לו דרישות שונות, ובכל פעם תצטרכו להתאים את העיצוב של החדר על פי הצרכים החדשים.

01.01.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
איך לעצב חדר ילדים? כך תוכלו להשיג את התוצאה המושלמת

צילום: freeimaes

 

יתרה מכך, עבור לא מעט ילדים החדר שלהם הוא מקום המפלט – ולכן המשימה הופכת להיות הרבה יותר חשובה ממה שחשבתם. אז איך לעצב חדר ילדים מושלם? הבאנו לכם כמה טיפים שיכולים לסייע לכם להשיג את התוצאה האידיאלית ביותר.

תשימו את צרכי הילד במרכז

בכדי שתוכלו לדעת כי אתם עומדים להפיק את מירב התועלת מהחדר עצמו, מוטב כי תשימו את הצרכים של הילד במרכז. לכל הורה יהיו את הגחמות שלו, אך בסופו של יום הילד הוא זה שאמור להיות בראש סדר העדיפויות. תוודאו שבחדר נמצאים כל הרהיטים וכל האלמנטים השונים שלהם הוא נדרש, כך תוכלו לדעת כי עיצבתם את חדר הילדים בדיוק כמו שצריך.

תבחרו עיצוב שילווה את הילד קדימה

מוטב כי לא תגבילו את עצמכם יתר על המידה, שכן לא תרצו להחליף את העיצוב של החדר בכל כמה שנים. קחו בחשבון כי הילד מתבגר, ובכל פעם יהיו לו בקשות או דרישות אחרות. כך שמוטב יהיה שהעיצוב של החדר יהיה אוניברסלי עד כמה שאפשר, כך שהוא יוכל ללוות את הילד כמה שנים טובות קדימה מבלי שתצטרכו לבצע שינויים תכופים.

אל תשכחו להוסיף מקומות אחסון

בחדר ילדים מקומות אחסון הם חשובים במיוחד, אולי אפילו יותר מכל חדר אחר בבית – שכן לילדים יש מגוון רחב של אביזרים וציוד. לכן כאשר אתם חושבים לעצמכם איך לעצב חדר ילדים, מוטב כי תנסו להבין היכן אתם משלבים מקומות אחסון מבלי שהם יתפסו יותר מידיי תשומת לב. כי בסוף אם לא יהיו מקומות אחסון, החדר כולו עלול להיות מאוד מבולגן.

תחלקו את החדר לאזורים שונים

בחדר הילדים הולכים להתבצע לא מעט פעילויות, ומוטב יהיה כי תחלקו את החדר לאזורים שונים – כך שמכל אזור הילד יפיק את מירב התועלת. צריך להיות אזור שבו הילד יוכל ללמוד, אזור שבו הילד יוכל לשחק וגם אזור שבו הילד יוכל לישון. ברגע שיש חלוקה ברורה של האזורים בחדר, הילד יוכל לנצל את כל המשאבים ואת כל הכלים שעומדים לרשותו.

תיתנו לילד להביע את דעתו לאורך הדרך

זה נכון שאתם אלה ששואלים איך לעצב חדר ילדים, והבחירה הסופית נמצאת בידיים שלכם. אך קחו בחשבון כי הילד צריך לקחת חלק פעיל בתהליך קבלת ההחלטות, על מנת שהוא ירגיש כי מדובר על החדר שלו. אם הילד לא ייקח חלק פעיל בתהליך קבלת ההחלטות, הוא עשוי להיות אנטי כלפי החדר שעבדתם קשה לעצב אותו.

המדריך באדיבות סופר צבע

 

תגובות

מומלצים