איך מתקנים שערים חשמלים

התקנה של שער חשמלי היא דבר חשוב המייצר נפרדות של מתחם מסוים ומונע כניסה של גורמים שאינם רצויים לתוכו. מדובר במערכת מורכבת שהיא בדרך כלל כבדה מאוד, אשר בכדי לתקן אותה יש להיעזר אך ורק במומחים לנושא.

19.03.2019 מאת: פורטל הכרמל
איך מתקנים שערים חשמלים

תקלות הנוצרות אצל שערים חשמלים עלולות להיווצר מפעם לפעם וחשוב לטפל בהן בהקדם האפשרי, על מנת לאפשר למקום לחזור ולפעול באופן תקין ולצורך מניעת תקלות בטיחות.

מדוע שערים חשמלים עלולים להתקלקל?

כל מערכת המבוססת על חשמל עלולה להתקלקל מדי פעם, כאשר במידה ומדובר בשער חשמלי המותקן באותו המקום מזה שנים רבות - באופן טבעי ובשל גילה של המערכת, סביר להניח שהיא תהיה יותר "מועדת לפורענות" לעומת שערים חשמלים חדשים. שער חשמלי יכול להינזק בשני אופנים - פגיעה הנעשית בחלקו הפנימי, משמע נזק הנגרם למנוע, או שזה גם יכול להיות נזק חיצוני של ציפוי השער, שברוב המקרים יגרום רק לבעיה אסתטית שלא קשורה לבטיחות או לירידה ביעילותו של השער.

נזקים במערכת החשמלית עצמה, יכולים להיווצר בשל שחיקה ובלאי, בשל בעיות חשמל ומסיבות שונות אחרות. נזקים חיצוניים עלולים להיווצר ממזג האוויר, מתאונות ובנסיבות אחרות.

החשיבות העיקרית היא מציאת בעלי מקצוע המבינים בכל הנושא של שערים חשמלים, אשר יכולים להגיע למקום, לבדוק את השער ולהתאים לו את הטיפול הנכון. מהירות התגובה כאן עשויה להיות קריטית, לכן כדאי להזמין מקצוען אשר יגיע עד למקום ויטפל בבעיה כמו שצריך - גם אם זה אומר להחליף חלקים מסוימים שנמצאים בתוך השער החשמלי, לחדשים.

כיצד ניתן להתאים את סוג השער החשמלי למקום בו הוא מותקן?

כעיקרון, לקרקע ישנה חשיבות עליונה בבחירת שערים חשמלים שאמורים להיות מותקנים עליה. ישנם שערים הפועלים על חשמל שדורשים התקנת מסילה וישנם כאלה הנפתחים כמו זוג כנפיים. המשמעות היא שלצורך התקנת שער שייתן את המענה הרצוי למקום - בין אם זה חסימה לכניסה מול מפעל, או אבטחה של בית פרטי – חשוב לדייק את הצרכים, לייצר תנאים פיזיים שיאפשרו את התקנת השער הרצוי וכן לבחון כיצד העיצוב של השער יותאם לוויזואליות הכללית במקום.

דברים שמומלץ לבדוק רגע לפני התקנתו של השער החשמלי

ראשית כל, חשוב לבדוק האם בעלי המקצוע אליהם אתם פונים אכן מתמחים בהתקנת שערים חשמלים ויודעים להעניק שירות של תיקונים במקרה הצורך. כדאי לראות גלריית תמונות של המתקין ואולי אף לגשת פיזית אל מקומות בהם מותקנים שערים של בעל המקצוע, על מנת להתרשם.

התקנת של שער חשמלי עשויה להיות תלויה גם בתקציב, לכן כדאי לקבל הצעת מחיר הוגנת ולהשוות אותה אל מקומות אחרים המציעים את אותו שירות בכדי לוודא שהוצעה לכם עסקה משתלמת.

חשוב לוודא כי קיים היתר בנייה במקום, לוודא שהשער עומד בתקני הבטיחות וכי במקרה הצורך בזמן שהוא יתקלקל - ניתן גם להפעיל אותו באופן ידני ולא לאבד מן היעילות והאפקטיביות של הימצאות השער במקום.

 

תגובות

מומלצים