איך קלנועית יכולה לתרום לעצמאות שלכם

ישנן סיבות רבות מדוע יש לחשוב על רכישת קלנועית. יהיו הסיבות אשר יהיו, קלנועית היא השקעה משמעותית ובמקרים מסוימים, השקעה נחוצה.

25.03.2019 מאת: פורטל הכרמל והצפון
איך קלנועית יכולה לתרום לעצמאות שלכם

לכולם ודאי מוכרת ההרגשה הרעה כאשר אתם חולים בבית, לא מסוגלים לזוז כשהטלוויזיה מספקת לכם חברה. אנשים רבים החיים עם מוגבלות כלשהי לא צריכים להישאר בבית כל היום רק משום שקיימת מוגבלות. פה, מגיעה הקלנועית. הנה היתרונות הקיימים בקלנועית ובשימוש בה

מגדיל את הנגישות

אם בעבר נושא הנגישות עבור אנשים עם מוגבלות היה פחות מדובר, הרי שהיום נושא הנגישות עלה למודעות היומיות וניתן לראות כי נושא הנגישות קיים כמעט בכל עסק נותן שירות. החל מתן נגישות בכניסה למבנים ציבוריים ועד להתאמת מקום וריהוט נוחים עבור אותה קהילת אנשים. כך, השימוש בקלנועית יכול להיעשות מהרגע שבו יצאתם מהבית ועד למקום אליו אתם צריכים להגיע, לחלוטין בעצמכם.

קל ופשוט לתפעול

קלנועיות רבות ניתנות להרכבה והפעלה בתוך דקה אחת. רוב הקלנועיות קלות ופשוטות לתפעול, כך כשאתם מעניקים לעצמכם את העצמאות שאתם כה צריכים, אתם עושים זאת גם ביתר קלות. כאשר במהלך היום אנשים עם מוגבלויות שונות נתקלים באתגרים יומיומיים שעבור אחרים נראים מאוד פשוטים, כמו ללכת למכולת לקנות חלב, קלנועית יכולה לשנות את כל צורת החיים של אותם אנשים ולתת להם את האפשרות לחיות בשיוויון.

כך למשל, מועדון צרכנות כמו 'עדיף', מספק הטבה עבור עמיתי המועדון שלו ומאפשר להם לרכוש את הקלנועית המותאמת עבורם במחיר שיהיה הגיוני עבורם לשלם. מועדון צרכנות כ'עדיף', מכיר ומבין את הקשיים היומיומיים שקהילת המועדון מתמודדת איתה ופועל לעזור לה בכל דרך. בין אם מדובר בקלנועית או כלי עזר אחר שיכול להיטיב עם מערך היום שלהם.

הרבה יותר מגלגלים

אנשים רבים בעלי מוגבלויות שונות יעידו כי הקלנועית שינתה את חייהם לאחר שנאלצו להשתמש בכיסא גלגלים עד כה. קלנועית, מחליפה למעשה את כיסא הגלגלים המוכר ונותנת לנתמך את האפשרות להתנהל במהלך היום בלי מאמץ מיותר או השגחה על תנודת הכיסא.  קלנועית היא למעשה מיני רכב, מיני קטנוע שמהירותו לא עולה על 60 קמ"ש ומאפשרת לאנשים רבים להתנייד בדרך האופטימלית ביותר.

יש שנתקלים במכשול אחר, שלא מדובר בעצמאות שלהם, אלא התגברות על הבושה שמלווה בצורך להשתמש בכלי עזר מסוג כזה. אם אתם מרגישים מעט כך, נסו לדבר עם אנשים המחזיקים בקלנועית, ראו איך הם מתמודדים עם השימוש בכלי העזר הזה וכיצד שינה את חייהם. אנחנו יכולים להבטיח לכם שלא תשמעו חסרונות לגבי הקלנועית ובעיקר תשמעו הוכרת תודה על היכולת להתנייד מבלי לבקש עזרה.

 

תגובות

מומלצים