איך תבחרו נכון תאורת חירום?

בעוד שחלק מתאורות החירום הן פונקציונאליות בלבד, חלק אחר מהתאורות הן תאורות חירום מעוצבות. כיצד תדעו באיזה סוג של תאורת חירום עליכם לבחור? כנראה שהכול עניין של שילוב נכון בין פרקטיקה לעיצוב התאורה והחצר, או המבנה. בואו נדבר על זה.

07.01.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
איך תבחרו נכון תאורת חירום?

 

מתכננים לעטר את קירות המבנה בעזרת תאורת חירום? ובכן, תאורה מסוג זה בהחלט יכולה להיות גם מעוצבת, היא לא חייבת להיות פונקציונאלית בלבד. מאחר שישנם סוגים רבים ושונים של תאורות למצבי חירום, הכנו עבורכם את המדריך המלא לבחירת תאורת חוץ למקרי חירום, תאורת פנים לחירום ותאורה למסדרונות המבנה. 

כמה תעלה לי תאורת חירום פשוטה לתלייה על הקיר?

כל עוד אתם מעוניינים להאיר את מסדרונות המבנה עם תאורת חירום כלשהיא, ישנם פתרונות שונים ורבים. פתרונות תאורה יכולים ללבוש צורות שונות, כולל למשל תאורות LED עם לא פחות מאשר 30 נורות. לידיעתכם, ניתן להשיג בשוק החופשי תאורת LED חירום בעלויות ממוצעות של 70 – 115 ₪.

את תאורת החירום אפשר לתלות בעזרת מסמר שמחדירים לקיר. יחד עם זאת, גם ניתן להתקין תאורות כאלו לתשתיות החשמל בבית ולמקם אותן באופן קבוע. אלו, בניגוד לתאורות LED, ייקראו בדרך כלל תאורות קבועות לחירום.

תאורות למצבי חירום עם 40 נורות LED ומעלה

אם אתם מעוניינים לרכוש תאורה למצבי חירום עם יותר מ-30 נורות, תוכלו לרכוש אחת עם 40 ומעלה. למשל, אתם מוזמנים להכיר את הדגם הנקרא תאורת חירום GoldLine ATL195. זהו דגם נפוץ, שמחירו נע בין 90 ₪ ל-130 ₪ בממוצע.

כמובן שאלו הן רק מספר דוגמאות. בחנויות הקמעונאות השונות תוכלו לרכוש תאורות מסוגים רבים ושל מותגים שונים. אם אתם מעוניינים להתקין תאורה קבועה לחירום, כמובן שיהיה אפשר לעשות זאת בעזרת חשמלאי מוסמך.

האם רכישת תאורה לחירום כוללת גם התקנת התאורה?

לרוב, אם אתם רוכשים תאורה קבועה לחירום, אתם גם תוכלו לשלם בנפרד על אפשרות של התקנה. התקנת תאורת החירום לא אמורה לעלות יותר מ-100 – 150 ₪ בממוצע. אם התאורה היא מאוד מורכבת להתקנה, יכול להיות שאיש המקצוע יגבה ממכם עלות של 200 ₪ ומעלה.

כמו כן, כדאי לדעת גם שישנם עמודים שמהווים תאורה לחירום. עמודי תאורת חירום בדרך כלל עולים יותר מאשר תאורות LED, במיוחד אם מדובר בעמודים מעוצבים. בעוד שעמודי חירום מסוימים עשויים להגיע לסכומים של מאות שקלים בודדים, עמודים אחרים יגיעו לכדי אלפים בודדים של שקלים. הכול תלוי בסוג התאורה, בחומרי הגלם מהם היא עשויה, ביכולת התאורה ועוד. אם אתם עומדים לרכוש תאורה למצבי חירום, אנחנו ממליצים לכם לערוך השוואה בין רשתות הקמעונאות והחנויות השונות. כל תוכלו לאתר את המחירים הכי אטרקטיביים. עוד כדאי לברר, גם לגבי האחריות על המוצר. אחריות על תאורה לחירום נעה בין שנה ל-3 שנות אחריות בד"כ.

 

תגובות

מומלצים