אילו כלים הנדסיים מאפשרים בנייה של פרויקטים ענקיים?

בנייה של פרויקטים ענקיים מחייבת אותנו לשימוש בלא פחות מאשר הציוד הכי חדיש ומשוכלל שקיים בשוק. דחפורים וטרקטורים, הם רק חלק מהעניין ולעיתים קיים צורך גם בפתרונות פינוי פסולת מרובה, מנופי ענק ועוד.

07.06.2019 מאת: פורטל הכרמל
אילו כלים הנדסיים מאפשרים בנייה של פרויקטים ענקיים?

 

פרויקטים ענקיים כרוכים בלא מעט סיכונים. לאחרונה, רבים הסיפורים המאוד מצערים של פועלי בניין שנופלים מגבהי הפיגומים ומקפחים את חייהם, סיפורים על תאונות המתרחשות בעקבות תהליכי עבודה לא נכונים ושימוש בחומרי גלם שלא עברו פיקוח (כמו למשל: ערבוב בטון באופן לא מקצועי ולא בטוח, כזה שמוביל לתוצאה של בטון שעשוי לקרוס בחלוף הזמן) ועוד. בכדי להבטיח פעילות תקינה במהלך פרויקטים מסוגים מאוד גדולים, יש לוודא תמיד כי קיים פיקוח על כלים הנדסיים מסיביים, כאלו שדורשים את הפיקוח המתמיד הזה בשל היותם קריטיים עבור מהלכי עבודה תקינים ובטוחים.

דחפורים וטרקטורים, תקינותם ושימושם

דחפורים כבדים וטרקטורים מסיביים, הם כלים שדורשים תחזוקה שוטפת ופיקוח תמידי של אנשי מקצוע מנוסים אשר עוסקים בפיקוח על כלי רכב ומשא כבדים מסוג זה. בכתבה זו שכתבו המומחים של אמצ שמש, ניתן לקבל תחילת מושג לגבי הפיקוח על כלים הנדסיים שמאפשרים בניית פרויקטים ענקיים, השימוש בהם ועל מה כולנו להקפיד, בכדי לצלוח ולעבור בשלום פרויקטים גדולים של בנייה.

על הדחפורים, על הטרקטורים ועל כלים הנדסיים מסיביים, לעבור מבדקי תקינות במהלך השנה, כאשר חלקם נדרשים לבדיקות איכות שכרוכה בשינוע הכלים למקומות ייעודיים ועל גבי משאיות ענקיות (כאלו אשר מבצעים את הבדיקות הטכניות הללו של הכלים) וחלקם נבדקים במוסכי ענק שונים, הפזורים בארץ ומאפשרים גם תיקונים, כמובן.

קידוחים, מחפרונים ועבודות עפר ותשתיות

מחפרונים ומקדחי ענק זקוקים לתחזוקה מאוד מוקפדת. היות ומדובר בכלים שמורכבים מחלקים רבים שחופרים באדמה לפעמים ומבצעים קידוחים בעומקים שונים, תחת עומסים כבדים ובעוצמות שונות, על כלים מסוג זה תמיד להיות מתוחזקים באופן הטוב ביותר. במידה ונשבר מקדח באמצע יום עבודת קידוחים באדמה, בדרך כלל על העבודה להיפסק ועל העובדים והפועלים להמתין להגעתה של מחפרת חדשה. אין ספק שמקרים אלו כרוכים בזמן יקר שמתבזבז ועלויות רבות ש"נשרפות" על יום עבודה לא מנוצל, כזה שהיה יכול להימנע במידה והכלים ההנדסיים היו מתוחזקים בקפידה.

בשורה התחתונה, כלים הנדסיים שנועדו עבור עבודות תחזוקה ענקיות ופרויקטים גדולים של בנייה, מתוחזקים תחת שירותיהן של החברות העוסקות בכך (כדוגמת חברת אמצ שמש) ויש סיבה לכך – כלים אלו מאופיינים בחלקים מאוד ספציפיים וסוגי טיפולים ייחודיים, כך שכל פרויקט ענק מתחיל בציוד ההנדסי המתאים והמקצועי.

 

תגובות

מומלצים