אמצ שמש מסבירים: איך בוחרים את הכלים המתאימים לעבודות עפר ופיתוח?

התחום של עבודות עפר ופיתוח מאוד נרחב, וכל משימה שונה מקודמתה. לכן חברה שמתמחה בביצוע עבודות עפר ופיתוח, כדוגמת חברת א.מ.צ שמש 1990 בע"מ, צריכה שיהיו לה המון כלים מכניים כבדים, כך שתוכל להתאים בין הציוד לבין אופי המשימה.

20.11.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
אמצ שמש מסבירים: איך בוחרים את הכלים המתאימים לעבודות עפר ופיתוח?

 

 

לאילו מטרות הציוד ישמש?

מטבע הדברים לכל משימה יש את המורכבות והיעדים שלה ועל בסיס זה בוחרים את הציוד והכלים המתאימים ביותר. כמעט כל עבודת עפר ופיתוח דורשת פעולות חפירה, פינוי ויישור השטח. לכן הגורם החשוב ביותר שצריך לקחת בחשבון בעת בחירת הציוד הוא להבין לאילו מטרות הוא ישמש. לכל כלי מכני יש תכונות ויכולות אחרות, היכרות עם התכונות והיכולות האלו תעזור לבחור את הכלים המתאימים ביותר לתפקיד.  

 

 

הכירו את סוג הקרקע באתר העבודה

כאשר בוחרים בכלי עבודה, סוג הקרקע היא משתנה מאוד חשוב. יש סוגים שונים של קרקעות למשל קרקעות חוליות, קרקעות סלעיות, יש קרקעות יבשות או קרקעות רטובות ובוציות ולכן חשוב מאוד לבחור בכלי עבודה שידעו להתמודד עם סוג הקרקע הכי טוב. לא כל הכלים יוכלו לעבוד היטב בכל סוגי הקרקע ויש להכיר את החומר שעובדים אתו.

 

 

הסתגלות וגמישות

מצב הקרקע משתנה בהתאם לתנאי הסביבה. לכן הציוד שמשמש אתכם לביצוע עבודות עפר ותשתית צריך להיות רבגוני מספיק כדי להסתגל לתנאי קרקע שונים. לעיתים מזג האוויר משתנה באתר העבודה, מה שמצריך מהכלים להמשיך ולעבוד גם בתנאים יותר מורכבים. הכלים הנכונים יגלו מספיק גמישות לתנאי מזג אוויר שונים ולשינוי של מצב הקרקע.

 

 

היקף העבודה

יש אתרים קטנים ויש אתרי עבודה שנפרשים על פני קילומטרים רבים, כמו כן יש עבודות בהיקף נרחב יותר לעומת עבודות עפר ופינוי יותר קטנות. כאשר מדובר בעבודות קטנות או במרחקים קצרים, כלים מכניים קטנים יותר יוכלו להספיק. לעומת זאת, כאשר מדובר במרחקים גדולים או שיש לפנות כמות גדולה יותר של אדמה, ציוד חזק וכבד יותר יהיה הכרחי כדי לעמוד במשימה.

 

 

המומחיות באה לידי ביטוי גם בבחירת כלי העבודה המתאימים

 

כל עבודת עפר ופיתוח דורשת ציוד וכלים בהתאם לאופייה ולמידת מורכבותה. בחירת הציוד נכון משפרת את היעילות, מאפשרת לעמוד בלוחות זמנים ואף מגדילה את הרווח. לכן חשוב לבחור בחברה מקצועית ומיומנת בעבודת עפר ופיתוח שמחזיקה צי של כלים כבדים, ממנו יכולה לבחור את כל הכלים המתאימים לכל משימה.

 

חברת א.מ.צ שמש 1990 בע"מ בעלת ניסיון עשיר בעבודות עפר ופיתוח מכל הסוגים והיא מחזיקה ציוד וכלים מכניים מכל הסוגים, מה שמאפשר לה לבצע גם עבודות מורכבות תוך התמודדות עם תנאי שטח מסוגים שונים.

 

 

תגובות

מומלצים