באילו מקרים חובה לפנות לעורך דין פלילי

בעוד שרוב רובם של אזרחי המדינה לא נוטים להיות מעורבים בעבירות פליליות, במקרים אחרים זו לא התמונה. אנשים עשויים למצוא עצמם מעורבים בחשד לעבירה פלילית, למרות שהסיכוי הסביר הוא שהם חפים מפשע. בואו נבין באילו מקרים יש צורך להסתייע בעורך דין פלילי.

24.01.2021 מאת: פורטל הכרמל והצפון
באילו מקרים חובה לפנות לעורך דין פלילי

מ- pixbay

 

ברגע שהמדינה מגדירה מעשה מסוים בתור עבירה פלילית, אדם בדרך כלל יצטרך להסתייע בשירותיו של עורך דין בדינים הפליליים. יחד עם זאת, במקרים מסוימים אדם עשוי להיחשד במעורבות במעשה פלילי, למרות שלא ביצע עבירה כזו או אחרת. במקרים שבהם אתם נחקרים במשטרה, לרוב יהיה מוטב להסתייע בעורך דין פלילי עוד בתחילת תהליכי החקירה השונים.

מי עשוי להסתייע בשירותיו של עורך דין פלילי

בעוד שלכל אזרחי המדינה ישנן חובות וזכויות, ישנם גם אזרחים אשר עוברים על החוקים ומעמידים אנשים אחרים בצל הסכנה. למשל, במקרים שבהם מתרחשת תאונת דרכים תחת השפעת אלכוהול. נהיגה תחת השפעת אלכוהול היא בדבר עבירה פלילית, מה שיצריך מהנהג שנתפס נוהג שיכור – להסתייע בעו"ד.

במקרים מסוימים, אפילו הסתבכות במקום העבודה עלולה להוביל לצורך להסתייע בעורך דין פלילי. עורך דין פלילי יכול לספק סיוע למשל, כשמדובר במקרים של התעמרות בעובד שכיר במקום עבודה. בעוד שבחלק מהמקרים התעמרות בעובד עשויה לכלול גידופים גרידא, במקרים אחרים התמונה עלולה להיות שונה.

האם התעמרות במקום העבודה היא מעשה פלילי?

לא תמיד התעמרות במקום העבודה היא מעשה פלילי. אבל במקרים מסוימים, התעמרות בעובד במקום העבודה יכולה להוביל גם לאלימות פיזית ולא רק גידופים. אם חלילה התעמרו בכם במקום העבודה וההתעמרות כללה אלימות פיזית, עורך דין פלילי יוכל לסייע לכם. יחד עם זאת, יהיה כדאי לוודא כי עורך הדין גם בקיא בדיני העבודה השונים. זה לא הכרח, אבל כדאי ברמת ההמלצה.

סיוע של עו"ד פלילי עשוי להיות נדרש במקרים של אלימות בתוך המשפחה. אם חלילה מתרחשת אלימות בתוך המשפחה, אי-אלו צדדים במעורבות יכולים לקבל סיוע משפטי-פלילי. בשורה התחתונה, עו"ד פלילי יכול לספק סיוע משפטי עבור כל צד במקרה של אלימות. 

עברתם עבירה פלילית? תצטרכו עו"ד פלילי

חשוב להבין משהו עקרוני. אין באפשרותכם לשקול סיוע משפטי של עורך דין שהוא לא פלילי, אם הייתם מעורבים במקרה פלילי. במילים יותר פשוטות, אם המדינה מגדירה מעשה מסוים בתור עבירה פלילית וביצעתם את העבירה הזו, הסיוע של עו"ד פלילי יהיה הכרחי לרוב.

אם למשל הייתם מעורבים בתגרה במקום העבודה שלכם ואתם נתבעים, ישנו סיכוי מסוים שהתגרה דווחה במשטרה. ואם התגרה הייתה מוגדרת כמעשה פלילי, עו"ד דיני עבודה לא יוכל לספק לכם סיוע משפטי מקיף. מאידך, אם תאתרו עורך דין דיני עבודה עם התמחות בדינים פליליים, הוא יוכל לספק סיוע מקיף בד"כ. 

 

תגובות

מומלצים